Švietimo ir technologijų parodoje – „Apple“ atstovo pranešimas

Publikuota: 2011 m. lapkričio 3 d. ketvirtadienis

Į pirmą kartą Lietuvoje rengiamą parodą apie švietimą ir technologijas „Mokykla 2011“ „Apple“ atveža savo atstovą švietimui – Julian Coultą. Svečias iš D. Britanijos pranešimą skaitys jau šį šeštadienį, lapkričio 5 d., nuo 14.10 val. parodų centro „Litexpo“ 5.3 konferencijų salėje.

Pranešimo „Mobilumas švietime „Apple: mobiliųjų technologijų apžvalga“ metu britas supažindins su „Apple“ mobiliosiomis technologijomis, kurios naudojamos D. Britanijos mokyklose. Bus pristatyti sėkmingiausi “iPad“ bei „iPod touch“ panaudojimo mokyklose pavyzdžiai, suteikiantys mokytojams ir mokiniams platesnes mokymo(si) galimybes.

„Nebėra diskusijų dėl technologijų pritaikymo kasdienybėje, tai tapo visiškai paprasta. Diskutuoti reikėtų apie tai, kaip mes valdysime pokyčius ir kaip technologijos gali padėti besimokantiems,“ – teigia „Apple“ atstovas švietimui Julian Coultas.

Prieš tapdamas vienu iš nedaugelio „Apple“ konsultantu švietimui, Julian vienuolika metų dirbo informacinių technologijų mokytoju. Jau penkerius metus jis supažindina mokytojus ir mokinius su „Apple“ produktų panaudojimu švietime. Jis buvo vienas pirmųjų apmokiusių, kaip pritaikyti „iPod touch“ bei „iPad“ klasėse. Ši naujovė išplito po visą pasaulį. Taip pat ir Lietuvoje.

Iš viso įvairiuose Lietuvos miestuose per kelis metus įkurtos 12 „iMac“ klasių, 2 „iPod touch“ ir 3 „iPad“ klasės. Šis skaičius nuolat auga. Tose klasėse mokiniai naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais, grotuvais per istorijos, geografijos ir kitas pamokas ne tik kūrybiškai atlieka užduotis, bet ir susipažįsta su komandinio darbo subtilybėmis, o svarbiausia – greičiau įsisavina žinias bei kūrybiškiau atlieka užduotis. Pirmoji mokykla Lietuvoje, įkūrusi šiuolaikinę klasę, buvo Kuršėnuose – čia mokiniai mokosi su „iPod touch“.

„iPad“ bei „iPod touch“ naudą švietime užtikrina internetinė „Apple“ parduotuvė „App Store“, kurioje galima rasti tūkstančius naudingų aplikacijų mokantis įvairių disciplinų – nuo dailės iki fizikos. Neseniai „Apple“ pristatė naują operacinę sistemą „iOS 5“ ir virtualią duomenų saugyklą „iCloud“, kurie suteiks galimybę sinchronizuoti duomenis tarp „Apple“ produktų be jokių laidų, taip pat spausdinti iš „iPad“, „iPhone“ ir „iPod touch“ belaidžiu ryšiu. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »