Tailando princesė VU susitiks su sinologijos studentais

Publikuota: 2016 m. balandžio 14 d. ketvirtadienis

Balandžio 14 d. Tailando princesė Maha Chakri Sirindhorn viešės Vilniaus universitete. Tai vienintelė šalies aukštoji mokykla, įtraukta į princesės dienotvarkę.

Maha Chakri Sirindhorn aplankys Saulėtekyje prieš trejus metus iškilusį VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą (MKIC). Pažintį su Alma Mater Vilnensis viešnia pratęs senamiestyje esančioje seniausioje universiteto dalyje, kur apžiūrės VU architektūrinį ansamblį, VU bibliotekos P. Smuglevičiaus, J. Lelevelio, Baltąją sales, Šv. Jonų bažnyčią, Orientalistikos skaityklą. Joje pabendraus su sinologijos studentais ir Orientalistikos centro dėstytoja Onute Jankauskaite. Maha Chakri Sirindhorn puikiai moka ne tik mandarinų, bet ir pali, sanskrito, khmerų, anglų, prancūzų, vokiečių bei lotynų kalbas.

„Ryšiai su Tailandu mums pirmiausia svarbūs politiškai ir ekonomiškai kaip vartai į Pietryčių Aziją. Tad Tailando rodomas noras bendradarbiauti ir dėmesys Lietuvai galėtų būti panaudoti, kad patektume į Pietryčių Azijos akademinę rinką. Tailandas yra viena aktyviausių Pietryčių Azijos tautų asociacijos – politinės ir ekonominės dešimties šalių organizacijos – narių“, – sako VU Orientalistikos centro direktorius doc. Valdas Jaskūnas.

Princesė itin domisi aukštosiomis technologijomis. Už jų ir mokslinės plėtros skatinimą savo gimtojoje šalyje ji neretai vadinama technologijų princese. Maha Chakri Sirindhorn 1987 m. įgijo daktaro laipsnį, žinias gilino kompiuterijos, kartografijos, meteorologijos, geografinės informacijos sistemų, fotogrametrijos, mitybos ir kituose moksluose.

1979 m. Tailando princesė pradėjo dėstyti Chulalongkorn universitete. Po metų perėjo į Chulachomklao karališkąją karo akademiją. Maha Chakri Sirindhorn skaito paskaitas ir dalyvauja akademinėse konferencijose bei seminaruose tiek Tailande, tiek už jo ribų. Princesės veikla įvertinta šalies ir tarptautiniais apdovanojimais, tarp kurių – UNESCO geros valios ambasadorės titulas.

VU bendradarbiauja su Tailando Thammasat universitetu ir Graduate School of Suratthani Rajabhat universitetu. Tailando ambasada Lietuvai ir konsulatas Vilniuje VU bibliotekos Orientalistikos skaityklai yra padovanoję knygų apie šią Pietryčių Azijos šalį.

Tai pirmasis Tailando karališkosios šeimos nario vizitas mūsų šalyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »