Tarptautinės vasaros mokyklos mokiniai tobulino verslumo įgūdžius

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 3 d. trečiadienis

Baigėsi Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vykusi Tarptautinė vasaros mokykla „SOCIAL FACE“. Mokyklą lankė 12 Lietuvos ir Danijos, Pietų Korėjos bei Taivano studentų. Devyni jų gavo sertifikatus bei diplomus už originalias mokyklos metu pristatytas idėjas bei jų įgyvendinimą.

Viešosios įstaigos „Duku“ įkūrėja Neringa Kurapkaitienė vasaros mokyklos studentams pasakojo apie tarpkultūrinę komunikaciją ir jos svarbą, taip pat – kaip ją paversti sėkminga, išnaudojant vyraujančius stereotipus. Lietuvos darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Ovidijus Vitaitis supažindino su darbo rinkos situacija Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Jauniesiems specialistams jis patarė būti kuo iniciatyvesniems ir bandyti įgyti kuo daugiau patirties jau studijų metu.

Pramonininkų konfederacijos atstovė Rūta Svarinskaitė pristatė, į ką atkreipti dėmesį, kad prisistatymas darbdaviui ar praktiką siūlančios organizacijos atstovui būtų sėkmingas. Lektorė pateikė siūlymus, kaip pildyti gyvenimo aprašymą ir ką jame akcentuoti. Ji įvardijo dažniausiai pasitaikančias klaidas, priverčiančias darbdavį užversti atsiųstą dokumentą ir net jį ištrinti.

Vilniaus jaunimo informacijos centro koordinatorė Ingrida Mažonavičiūtė vedė ryšių su visuomene teorijos ir praktikos kursą, taip pat patarė, kaip naudojantis socialiniame tinkle esančiu profiliu ir tinkamai pristatyti save.

Paskutinės vasaros mokyklos dienos buvo skirtos verslumo temai: I. Mažonavičiūtė studentams pasakojo, kaip idėjas paversti verslu ir kaip naudojantis socialinėmis medijomis atrasti tikslinę auditoriją, kaip pritraukti ją. „HUB Vilnius“ įkūrėjo Mindaugo Danio pranešime buvo galima išgirsti apie socialinį verslą ir jo pavyzdžius, taip pat – kūrybingą, iš šablonų išvaduotą mąstymą ir jo atradimo būdus.

Iš karjeros, verslumo, vadybos ekspertų vasaros mokyklos studentai gavo patarimų, kaip auginti kompetencijas, išgirdo, kuo svarbus ir kodėl reikalingas mokymasis visą gyvenimą bei kaip tikslingai įsidarbinti.

Visi mokyklos „SOCIAL FACE“ studentai mokyklos pabaigtuves šventė penktadienį, dalyvaudami tarpkultūriniame renginyje, į kurį susirinko daugiau nei 50 studentų iš įvairių pasaulio šalių – Prancūzijos, Turkijos, Čekijos, Pietų Korėjos, Graikijos, Azerbaidžano, Olandijos ir kitų šalių.

Pasibaigus mokymams studentai minėjo, jog įgytos žinios jiems padės įgyvendinti ateities idėjas, pravers pristatant save. Gavę žinių apie prisistatymą socialiniuose tinkluose, jie vertino savuosius profilius ir priėjo prie išvados, kad tobulėti yra kur. Baigiamųjų projektų metų vasaros mokyklos mokiniai stengėsi patraukti praeivių dėmesį ir mokė juos valdyti korėjietiškas lazdeles. Kito renginio metu buvo surinkti fotografijos mylėtojai, kurie mokyti savarankiškai susikonstruoti fotoaparatą.

Vasaros mokykla prasidėjo rugpjūčio 18 d., jos uždarymas įvyko rugpjūčio 29-ąją, įteikus baigimo pažymėjimus.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »