UNESCO Tarptautinis švietimo biuras bendradarbiaus su VDU

Publikuota: 2016 m. birželio 2 d. ketvirtadienis

Pasaulinis švietimo kompetencijų centras, UNESCO Tarptautinis švietimo biuras (IBE) savo ekspertines žinias nuo šiol aktyviau skleis ir Lietuvoje – birželio 6 d. biuro vadovė dr. Mmantsetsa Marope pasirašys susitarimo memorandumą su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) ir skaitys pranešimą Globalaus švietimo forume. Viešnia universitete lankysis jau antrą kartą ir, be kitų klausimų, taip pat aptars bendradarbiavimą rengiant VDU ir UNESCO IBE Švietimo vadybos studijų programą.

Be dr. M. Marope, Globalaus švietimo forume apie kokybišką išsilavinimą ir šiandieninius iššūkius diskutuos, pranešimus ir sveikinimo kalbas sakys Seimo atstovai, Suomijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Harri Mäki-Reinikka, VDU Tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė, VDU rektorius prof. Juozas Augutis. Tikimasi, jog forume dalyvaus ir LR Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai. Renginys vyks birželio 6 dieną, 10 val., VDU istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58, Kaunas).

UNESCO IBE yra Ženevoje įsikūrusi organizacija, kuri siekia užtikrinti, kad visose UNESCO šalyse narėse švietimas būtų lygiavertis, aukštos kokybės ir prieinamas visiems. Praėjusiais metais lankydamasi Lietuvoje, organizacijos vadovė dr. M. Marope pasidžiaugė, kad šalyje skleidžiamos UNESCO artimos idėjos – ji išreiškė palaikymą VDU įkurtai globalaus švietimo iniciatyvai, kuri taip pat kviečia ieškoti būdų, kaip užtikrinti kokybišką išsilavinimą sparčiai kintančiame pasaulyje.

Svarbiausiu iššūkiu ekspertė įvardija nelygybę švietimo žemiausiuose lygiuose, nepakankamą aukštojo išsilavinimo prieinamumą. „Visos valstybės žino, kaip suteikti „Rolls-Royce“ lygio švietimą, tačiau jis pasiekia per mažai žmonių. Tai svarbiausias iššūkis. Tuo tarpu profesoriai – geriausi mąstytojai. Kas išspręs šias problemas, jei ne jūs?“, – ieškoti sprendimų kviečia dr. M. Marope.

UNESCO IBE ir VDU pasirašomas memorandumas numato glaudų universiteto ir organizacijos bendradarbiavimą sprendžiant šias ir kitas švietimo problemas.

 „Dabartinis aukštasis mokslas turi būti lankstus ir prisitaikantis prie naujos studentų kartos, nes tradicinė švietimo sistema ir dėstytojų taikomi metodai šiuolaikiniams studentams nebėra priimtini. Siekdami parengti aukštos kvalifikacijos specialistus, aukštojo mokslo darbuotojai ir pedagogai susiduria su profesinių ir asmeninių kompetencijų iššūkiais“, – vieną iš klausimų, kurį tikimasi spręsti bendradarbiaujant su UNESCO IBE, pristatė VDU Tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė.

Vizito VDU metu dr. Mmantsetsa Marope taip pat svečiuosis Socialinių mokslų fakultete – čia birželio 6–7 dienomis bus diskutuojama apie galimybę suteikti papildomą VDU ir UNESCO IBE sertifikatą baigusiems universiteto Švietimo vadybos magistrantūros studijų programą. Šios programos studentai studijuodami galės pasirinkti modulį „Curriculum Design and Development“ (Mokymo programų projektavimas ir vystymas), kurį rengs UNESCO Tarptautinio švietimo biuro atstovai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »