VDU profesorė – CLARIN ERIC asamblėjos prezidentė

Publikuota: 2016 m. balandžio 18 d. pirmadienis

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Humanitarinių mokslų fakulteto (HMF) Lietuvių kalbos katedros profesorė Rūta Petrauskaitė išrinkta Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros konsorciumui priklausančios bendros kalbos išteklių ir technologijų tinklinės infrastruktūros CLARIN ERIC generalinės asamblėjos prezidente. Prezidentu renkamas nacionalinės institucijos atstovas CLARIN ERIC generalinėje asamblėjoje dvejų metų kadencijai.

„Man ši vieta reiškia balsavusių šalių narių pasitikėjimą ir įpareigojimą dar labiau konsoliduoti šios mokslinių tyrimų infrastruktūros bendruomenę, skatinti tarpvalstybinį bendradarbiavimą. Taip pat  dar labiau atverti sukauptus išteklius įvairių sričių tyrėjams, kuo daugiau jų įtraukiant į tolimesnę kalbos išteklių kaupimo ir kalbos technologijų kūrimo veiklą“, – mintimis apie naujas pareigas dalijosi VDU prof. habil dr. Rūta Petrauskaitė.

Šias pareigas prof. R. Petrauskaitė perims iš Vokietijos mokslo ir švietimo ministerijos atstovo Helge Kahler nuo gegužės 1 d.

CLARIN ERIC (angl. Common Language Resources and Technology Infrastructure Network, European Research Infrastructure Consortium) yra viena didžiausių mokslinių tyrimų infrastruktūrų ir didžiausia Europos humanitarinių ir socialinių mokslų (HSM) srityje. CLARIN ERIC teikia galimybes visų, ypač HSM, sričių Europos tyrėjams lengvai pasiekti įvairaus pobūdžio skaitmeninius tekstynus ir kalbos duomenų bankus, rankraštinius, garso bei vaizdo archyvus, nepriklausomai nuo to, kur jie yra ir šiuolaikiškomis informacinėmis technologijomis visapusiškai naudotis jais atliekant mokslinius tyrimus.

CLARIN ERIC vienija 17 narių. Lietuva ja tapo 2014 m. į ERIC įsijungus elektroninių lietuvių kalbos išteklių infrastruktūrai „E-lingua“ (CLARIN-LT).

R. Petrauskaitė yra habilituota humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pavaduotoja. Nuo 2008 m. R. Petrauskaitė vadovauja Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komitetui (2013 m. pirmininke paskirta antrai kadencijai). R. Petrauskaitė atstovauja Lietuvos mokslo tarybai asociacijos „Mokslo Europa“ (angl. Science Europe) Mokslinių duomenų darbo grupėje, Europos bendradarbiavimo programos mokslo ir technologijų srityje COST Mokslo komitete, Europos mokslo ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ komitetuose ir kitose tarptautinėse organizacijose mokslo politikos ir plėtros  klausimais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »