VDU profesorė – CLARIN ERIC asamblėjos prezidentė

Publikuota: 2016 m. balandžio 18 d. pirmadienis

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Humanitarinių mokslų fakulteto (HMF) Lietuvių kalbos katedros profesorė Rūta Petrauskaitė išrinkta Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros konsorciumui priklausančios bendros kalbos išteklių ir technologijų tinklinės infrastruktūros CLARIN ERIC generalinės asamblėjos prezidente. Prezidentu renkamas nacionalinės institucijos atstovas CLARIN ERIC generalinėje asamblėjoje dvejų metų kadencijai.

„Man ši vieta reiškia balsavusių šalių narių pasitikėjimą ir įpareigojimą dar labiau konsoliduoti šios mokslinių tyrimų infrastruktūros bendruomenę, skatinti tarpvalstybinį bendradarbiavimą. Taip pat  dar labiau atverti sukauptus išteklius įvairių sričių tyrėjams, kuo daugiau jų įtraukiant į tolimesnę kalbos išteklių kaupimo ir kalbos technologijų kūrimo veiklą“, – mintimis apie naujas pareigas dalijosi VDU prof. habil dr. Rūta Petrauskaitė.

Šias pareigas prof. R. Petrauskaitė perims iš Vokietijos mokslo ir švietimo ministerijos atstovo Helge Kahler nuo gegužės 1 d.

CLARIN ERIC (angl. Common Language Resources and Technology Infrastructure Network, European Research Infrastructure Consortium) yra viena didžiausių mokslinių tyrimų infrastruktūrų ir didžiausia Europos humanitarinių ir socialinių mokslų (HSM) srityje. CLARIN ERIC teikia galimybes visų, ypač HSM, sričių Europos tyrėjams lengvai pasiekti įvairaus pobūdžio skaitmeninius tekstynus ir kalbos duomenų bankus, rankraštinius, garso bei vaizdo archyvus, nepriklausomai nuo to, kur jie yra ir šiuolaikiškomis informacinėmis technologijomis visapusiškai naudotis jais atliekant mokslinius tyrimus.

CLARIN ERIC vienija 17 narių. Lietuva ja tapo 2014 m. į ERIC įsijungus elektroninių lietuvių kalbos išteklių infrastruktūrai „E-lingua“ (CLARIN-LT).

R. Petrauskaitė yra habilituota humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pavaduotoja. Nuo 2008 m. R. Petrauskaitė vadovauja Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komitetui (2013 m. pirmininke paskirta antrai kadencijai). R. Petrauskaitė atstovauja Lietuvos mokslo tarybai asociacijos „Mokslo Europa“ (angl. Science Europe) Mokslinių duomenų darbo grupėje, Europos bendradarbiavimo programos mokslo ir technologijų srityje COST Mokslo komitete, Europos mokslo ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ komitetuose ir kitose tarptautinėse organizacijose mokslo politikos ir plėtros  klausimais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »