VDU rektoriaus inauguracijoje – simboliai ir ritualai

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 9 d. trečiadienis

Rugsėjo 11 d., 13 val., Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks iškilminga septynioliktojo VDU rektoriaus, profesoriaus Juozo Augučio, inauguracija.

Iškilmių metu naujasis VDU rektorius priims valdžią simbolizuojančias regalijas: togą, grandinę, kepurę, didįjį antspaudą ir skeptrą. Toga – globos, saugumo, orumo ir kilmingumo ženklas, grandinė – visuotinio ryšio ir sąjungos simbolis. Kepurė simbolizuoja iškilumą, teisėtą galią, išmintį ir sėkmę, didysis antspaudas – veiklos teisėtumą, išmintingumą ir tarnavimą visuomenės labui, tuo tarpu skeptras – dorą ir teisingą vadovavimą universitetui.

Simbolių ir ritualų kupinoje iškilmingoje inauguracijoje dalyvaus universiteto bendruomenė, garbūs svečiai, skambės sveikinimai, muzika.

Rektorius prof. Juozas Augutis darbus pradeda nuo diskusijų su bendruomene – jis teigia sieksiąs sukurti sąlygas, kad bendruomenė būtų kuo laisvesnė, kritiškesnė ir nebijotų laisvai reikšti nuomonės.

„Vienas iš artes liberales kertinių principų – puoselėti laisvę bendruomenei ir būti laisviems viduje, tačiau tai siejasi su didžiule atsakomybe už save ir už aplinkinius. Atrodo, kad būti laisvam – lengva, bet iš tiesų taip nėra, nes tai, ką mąstome ir kuo tikime, ne visada lengva ir drąsu perteikti kitiems“, – sako prof. J. Augutis.

Rektorius pabrėžia, jog nors VDU ir yra laisviausias tarp Lietuvos universitetų, tačiau bendras „laisvės lygis“ šalyje vis dar yra per žemas – universiteto autonomijos laisvę ir akademinę laisvę pernelyg varžo įvairūs įstatymai ir reglamentai, sprausdami išskirtinę VDU artes liberales filosofiją į siaurus rėmus. „Reikia nepasiduoti universitetų suvienodinimui. Žinant, kaip gimė ir buvo atkurtas VDU, didžiausia vertybė ta, kad jis apskritai yra – turi savo autoritetą, išskirtinumą. Pamažu Lietuvoje gimsta suvokimas, ką bandome įdiegti jau 26 metus ir kodėl svarbu siekti plataus profilio išsilavinimo, o ne tik specialybės“, – tikina VDU rektorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »