VDU tiesia pagalbos ranką abiturientams

Publikuota: 2012 m. vasario 16 d. ketvirtadienis

Jau ketvirtus metus iš eilės visus Lietuvos moksleivius VDU kviečia ruoštis egzaminams. Nuo kovo 3 dienos startuosiančios šeštadieninės konsultacijos VDU Centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28) pasiūlys specialias lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, anglų kalbos, biologijos, chemijos ir informacinių technologijų paskaitas, kurias ves kompetentingi VDU dėstytojai. 

Anot VDU Studijų marketingo tarnybos direktorės Justinos Šimkevičiūtės, brandos egzaminai yra labai svarbus ir atsakingas etapas gyvenime. „Mes siekiame jauniems žmonėms suteikti pasitikėjimo savo jėgomis, padėti jiems pasiruošti kuo geriau, pasiekti geriausių rezultatų ir tuo pačiu priartėti prie savo svajonių. Pastarųjų metų patirtis parodė, kad moksleiviams šios nemokamos konsultacijos yra tikrai naudingos. Tai patvirtina ir kiekvienais metais vis augantis konsultacijose dalyvaujančiųjų skaičius bei atvykstantys ne tik abiturientai, bet ir žinias norintys pagilinti 11–oje klasėje besimokantys moksleiviai“, – minėjo  J. Šimkevičiūtė. 

Visas pasiruošimas egzaminams drauge su VDU truks šešias dienas: kovo 3, 10, 17, 24 ir balandžio 21, 28 dienomis. Kiekvieną dieną konsultacijos vyks nuo 10 val. iki 17 val. Registracija į šias konsultacijas prasidės vasario 20 d. Atvykę moksleiviai ne tik išklausys jiems dėstomus dalykus, bet ir turės atidžiai atlikti jiems paruoštas užduotis, tokiu būdu geriau įsisavindami pateikiamą informaciją. 

Tradiciškai, išsamus konsultacijų temų sąrašas bus paskelbtas prieš registraciją, taip suteikiant galimybę moksleiviams išsirinkti jiems reikalingiausias paskaitas. 

Kasmet konsultacijų metu Vytauto Didžiojo universitetas nustebina moksleivius naujienomis. Šiais metais prie tradicinių paskaitų prisijungs ir VDU Menų fakultetas su parengiamaisiais kursais stojantiesiems  į naujųjų medijų meno ir vaidybos studijų programas. Registracija į šiuos kursus vyks atskirai.

Pasak VDU Menų fakulteto prodekanės doc. dr. Linaros Dovydaitytės, stojant į menų programas, didžiąją dalį konkursinio balo sudaro stojamasis egzaminas, kurio metu tikrinami stojančiųjų praktiniai sugebėjimai. „Štai kodėl VDU Menų fakultetas nuo kovo vidurio kviečia apsilankyti nemokamuose paruošiamuosiuose kursuose, kurių metų moksleiviai ne tik sužinos apie stojamojo egzamino užduotis ir pasiruoš jas atlikti, bet ir susipažins su būsimais dėstytojais bei studijų aplinka“, – teigė L. Dovydaitytė.

Įsibėgėjus konsultacijoms, moksleivius taip pat pakvies ir VDU Muzikos akademija, kuri balandžio 22 d. (sekmadienį) plačiai  atvers duris visiems, besidomintiems muzikos studijomis.

VDU Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis užtikrino, kad kiekvienas atvykęs galės susipažinti su profesijomis,  karjeros galimybėmis ir pabendrauti su dominančios katedros atstovu. “Kiekvienam susidomėjusiam pristatysime studijų programas, galimybes išvykti į užsienį, taip pat konsultuosime stojimo klausimais, o profesionalūs patarimai padės tinkamai pasiruošti egzaminams. Fortepijono, dainavimo, styginių, pučiamųjų, džiazo, muzikos pedagogikos katedrose moksleivių lauks tokie  žymūs menininkai kaip prof. P. Geniušas, prof. V. Prudnikovas,  prof. T. Ladiga, doc. S. Januška ir kiti“, – vardino S. Gerulis.

„Konsultacijų metu bus akcentuojamos svarbiausios mokyklos programų temos, atkreipiamas dėmesys į labiausiai problemiškas užduotis.  Moksleiviai turės galimybę dėstytojams užduoti visus jiems rūpimus klausimus bei gauti atsakymus į juos. Taip pat tai – puiki proga susipažinti su universitetu ir dėstytojais iš arčiau, sužinoti visą aktualią informaciją apie rūpimas studijų programas bei gyvenimą universitete“, – privalumus vardino J. Šimkevičiūtė.

Kiekvienais metais itin didelio susidomėjimo nestokojančios konsultacijos sulaukia moksleivių ne tik iš Kauno ir jo apylinkių, bet ir iš tokių Lietuvos miestų kaip Vilnius, Marijampolė, Alytus, Plungė, Vilkaviškis, Varėna ir kitų. Atvykę beveik visai dienai, moksleiviai dalyvauja ne vienoje konsultacijoje, tokiu būdu prisimindami ir pakartodami esminius dalykus prieš egzaminų sesiją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »