„VGTU–CalPoly‘2014“ vasaros mokykla baigėsi pažymėjimų teikimo ceremonija

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 5 d. antradienis

Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (CalPoly) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai baigė vasaros mokyklos „VGTU–CalPoly‘2014“ kursą. Praėjusią savaitę jiems įteikti baigimo pažymėjimai, kuriuos gavo 18 CalPoly ir 8 VGTU studentai.

Kursų baigimo proga studentus sveikino VGTU Studijų prorektorius prof. dr. Romualdas Kliukas. Studentams jis linkėjo sėkmės karjeroje, akcentuodamas, kad ši vasaros mokykla jiems suteikė taip vertinamos tarptautinės praktikos: „Prieš metus gal net nepagalvojote, kad šiuo metu būsite tokioje mažoje šalyje kaip Lietuva, kad leisite savo vasarą mokydamiesi kitame universitete. Džiaugiuosi už jus, kad praplėtėte savo akiratį ir įgijote tarptautinės patirties, kuri jums turėtų praversti siekiant užsibrėžtų tikslų“.

R. Kliukas padėkojo ne tik studentams, jų tėvams, bet ir su jaunuoliais dirbusiems dėstytojams – mokyklos iniciatoriui CalPoly universiteto profesoriui Edmundui Salikliui bei VGTU Geodezijos ir kadastro katedros dėstytojui Dariui Popovui.

Pasak kursų iniciatoriaus profesoriaus Edmundo Saliklio, kursai buvo intensyvūs, nes dešimties savaičių darbą reikėjo atlikti per 6. Profesorius skaitė Statybinės mechanikos paskaitas ir vedė matematinio skaičiavimo pratybas „Matlab“ programa. Kiekvieną dieną studentai gaudavo daug namų darbų, kas savaitę laikė po egzaminą. VGTU studentams išlaikyti šių dviejų dalykų egzaminai užtikrino 7 ECTS kreditus, kurie bus įskaityti kaip geodezijos praktika, taip pat – statybinės mechanikos modulis, arba pasirenkamasis inžinerinis modulis. Vasaros mokyklos dalyviai lankė D. Popovo geodezinių matavimų pratybas.

Pažymėjimų teikimo metu profesorius E. Saliklis akcentavo, kad idėja steigti šią mokyklą VGTU kilo iš patriotiškumo, iš noro pristatyti modernią JAV pedagogiką ir siekio bendradarbiauti su VGTU.  Jis padėkojo studentams už sunkų darbą ir už puikius jo rezultatus.

Besibaigiant vasaros mokyklos paskaitoms, studentai ir profesorius surengė spektaklį „Išėjo tėvelis į mišką“ pagal žinomos lietuvių dainos motyvus, o profesorius pasirodymo metu dainavo itališkai, taip pat pristatė Vytauto Kernagio dainą.

„VGTU – CalPoly‘2014“ – jau antrus metus vykstanti tarptautinė vasaros mokykla, kurią organizuoja VGTU ir CalPoly. Mokyklos iniciatorius – prof. E. Saliklis. „VGTU-CalPoly‘2014” vasaros mokyklos studentai dalyvauja ne tik paskaitose, bet ir kultūrinėje programoje, kuri atskleidžia Lietuvos istoriją, kultūrą, gamtos paveldą. „VGTU-CalPoly‘2014” vasaros mokykla prasidėjo birželio 23 d. ir truko iki rugpjūčio 1-osios. Vasaros mokyklą administruoja Užsienio ryšių direkcija.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »