VGTU architektai buvo apdovanoti architektūros metrais

Publikuota: 2012 m. gruodžio 2 d. sekmadienis

Apžvalginės Lietuvos architektūros parodos „Žvilgsnis į save 2010–2012“ metu buvo paskelbti ir apdovanoti geriausi per pastaruosius dvejus metus Lietuvos architektų sukurti darbai.

Penkis geriausius projektus rinko tarptautinė komisija ir net trys iš apdovanotų darbų priklauso VGTU dėstytojų komandoms: Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojai R. Paleka ir jo komandaą „Paleko ARCH studiją“, S. Kuncevičius su komanda „a.s.a. Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma“ ir A. Baldišiūtė su komandomis „Andrė Baldi“ ir „Aketuri architektai“, kurie parodoje laimėjo 3 iš 5 lygiaverčių prizų – skulptūrėles „1/5 Metro“.

Prizas R. Paleko grupei įteiktas už projektą: „Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras“. Žiuri komentaras: „Ekspresyvių formų kompozicija logiškai įterpta į Saulėtekio miestelio urbanistinę schemą, o taip pat į artimą gamtinę aplinką. Atverdami biblioteką į supančius pušynus, architektai sukūrė unikalią bibliotekos – viešos erdvės susitikimams, bendravimui ar individualiam darbui ir susikaupimui – atmosferą, izoliuotą nuo aplinkinio šurmulio. Didžiulio komplekso architektūrinį įvaizdį kuria formos, todėl itin daug reikšmės skirta preciziškam dizaino įgyvendinimui.

Autorių teiginys, jog baltame interjere spalvas ir gyvybę atneš knygos ir žmonės reprezentuoja paprastą, bet stiprią vidaus erdvių architektūrinę, estetinę ir emocinę idėją.“

S. Kuncevičiaus projektavimo firma nominuota už Mokyklą Balsiuose, Vilniuje. Žiuri komentaras:„Nors Balsių mokyklos pastato architektūra gerokai skiriasi nuo įprastos mokyklos išvaizdos, būdingos mokykloms, statytoms Baltijos šalyse pastaraisiais 60 metų, vos pažvelgus į jį tampa aišku, kad tai – mokykla. Tūrių ir rekreacinių erdvių tarp jų kompozicija sukurta pagal logišką, aiškią vidaus struktūrą. Natūralios, paprastos medžiagos tinka vaikų kasdienei aplinkai formuoti, o spalvos panaudotos ir žaismingai atmosferai, ir kiekvieno skirtingo klasių bloko identitetui, ir orientacinei sistemai sukurti. Specialiai šiai mokyklai sukurtų baldų dizainas itin universalus; jis gali būti panaudotas ir kitose mokymo įstaigose.

Savita, funkcionalia architektūra bei statybos kokybe pasižyminti Balsių mokykla gali lygiuotis į bet kurią kitą naują Europoje pastatytą mokyklą.“

A. Baldišiūtę su komandomis buvo apdovanota už Rekreacinio komplekso „Svencelė“ projektą. Žiuri komentaras: „Jaunatviškas, inovatyvus architektūrinis–urbanistinis sprendimas itin dera su „Svencelės“ veiklos koncepcija – tai elementaraus komforto vasaros apgyvendinimo kompleksas jėgos aitvarų sportininkams bei vieta įvairiems neformaliems renginiams, vykstantiems už 20 metrų nuo Baltijos jūros kranto.

Komplekso kompozicija, savitas jūrinių konteinerių principu pagamintų pastatų architektūrinis įvaizdis bei paprasti, spartietiški interjerai liudija architektų pastangas viename gražiausių, ir tuo pačiu labai įpareigojančių, gamtos kampelių Lietuvoje sukurti patrauklią rekreacinę aplinką.

Pasak komisijos pirmininko, Danijos architekto Sven Felding, visi apdovanotieji projektai pasižymi dėmesiu urbanistiniam ar gamtiniam kontekstui bei vartotojui – žmogui. “Aiškus architektūrinis įvaizdis, logiška funkcinė struktūra, kruopščiai suprojektuotos svarbiausios detalės – šie bruožai būdingi daugumai naujausių Lietuvos architektų darbų“ – sakė S.Felding.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »