VGTU lankosi Indonezijos ambasadorius

Publikuota: 2015 m. gruodžio 16 d. trečiadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) svečiuojasi Indonezijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J. E. Bomer Pasaribu. 

Vizito metu bus kalbama apie studentų ir dėstytojų mainų tarp VGTU ir Indonezijos aukštojo mokslo institucijų skatinimą bei aptartas aukštojo mokslo kvalifikacijų, įgytų užsienyje, abipusis pripažinimas tiek Lietuvoje, tiek Indonezijoje. 

Nuo 2014 m. tai antras Indonezijos ambasadoriaus J. E. B. Pasaribu vizitas VGTU. Pirmojo vizito metu jis tarpininkavo užmezgant akademinius ryšius su Indonezijos universitetais.

Po šio vizito VGTU apsilankė didžiausios Indonezijos technologijos mokslų institucijos – Bandungo technologijų instituto – rektorius, su juo aptartos bendradarbiavimo statybos inžinerijos, informacinių technologijų, mechanikos, miestų planavimo, kompiuterinio dizaino, architektūros, kūrybinių industrijų srityse galimybės, suderinti personalo mobilumo planai bei atvykstančių doktorantų skaičiaus. 

Personalo mobilumas ir doktorantų stažuotės VGTU numatytos ir su Erasmus Mundus PANACEA ir LdV LEAN CC projekto partneriu Indonezijoje – Gadjah Mada universitetu. Abu partneriai priklauso 500 geriausių pasaulio universitetų pagal QS World reitingą. 

Indonezijos Respublika pagal gyventojų skaičių (virš 250 mln.) yra ketvirta didžiausia pasaulio valstybė. Šiuo metu šalies ekonomika sparčiai kyla, didėja aukštesnes pajamas gaunanti gyventojų dalis bei auga aukštojo mokslo poreikis, kurio nepatenkina šios valstybės aukštojo mokslo institucijos. Indonezijos Respublikoje į šalies aukštąsias mokyklas patenka tik kas penktas stojantysis. 2013 m. į užsienį studijuoti išvyko beveik 40 tūkst. jaunuolių, populiariausios kryptys – Australija, Malaizija, JAV. Britų Tarybos tyrimų duomenimis, šios šalies išvykstančių studijuoti jaunuolių skaičius augs po 20 proc. kasmet.

Šalies vyriausybė yra numačiusi aukštojo mokslo sektoriaus ir jo prieinamumo plėtrą šalyje iki 2020 metų, šiuo tikslu glaudžiai dirbama su Australija ir JAV, siekiama aktyvinti bendradarbiavimą su Europos valstybėmis, tarp jų ir Lietuva.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »