VGTU neeilinis svečias – Stanfordo universiteto prof. dr. Arun Majumdar

Publikuota: 2015 m. lapkričio 6 d. penktadienis

Lapkričio 11 d. į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) atvyksta dr. Arun Majumdar – Stanfordo universiteto (JAV) Mechanikos inžinerijos departamento profesorius, Precourt Energetikos Instituto direktorius, „Google“ konsultantas.  

Trečiadienį (11 d.) 14.30–15.30 val. šis neeilinis svečias ves paskaitą „Energy Efficiency: Lessons Learned in the US“ studentams, o 15.30–16.15 val. dalyvaus apskritojo stalo diskusijoje su VGTU dėstytojais ir doktorantais. Vyks diskusijos naujausių mokslo tyrimų energetikos srityje, mokslo organizavimo temomis, profesorius dalinsis Stanfordo universiteto mokslininkų patirtimi.  

Prieš pradėdamas dirbti Stanfordo universitete Dr. Majumdaras dirbo „Google“ įmonėje vice-prezidentu energetikos srityje. Čia jis pristatė ne vieną iniciatyvą energetikos technologijų srityje bei vystė įmonės energetikos strategiją. Mokslininkas ir dabar dirba „Google“ konsultantu.

JAV prezidento Barako Obamos paskyrimu ir Senato tvirtinimu, 2009 m. profesorius yra įsteigęs ir iki 2012 m. vadovavęs JAV Valstybės departamento Priešakinių tyrimų projektų agentūrai energetikos srityje. Nuo 2011 m. iki 2012 m. jis buvo paskirtas Energetikos sekretoriaus pavaduotoju bei vyr. patarėju. Šiuo metu jis taip pat yra JAV Vyriausybės Energetikos patariamosios tarybos narys, Nacionalinės inžinerijos akademijos tarybos narys, Elektros energijos tyrimų instituto, Stanfordo linijinio akseleratoriaus centro mokslo tarybos  ir Oak Ridge nacionalinės laboratorijos narys. Jis taip pat yra Tarptautinės Singapūro Prekybos ministerijos Patariamosios tarybos energetikos klausimais narys bei JAV delegacijos, vedančios JAV-Indijos Track II pasitarimus dėl klimato kaitos ir energetikos, narys.  

Prieš pradėdamas dirbti Energetikos departamente Dr. Majumdaras vadovavo Mechaninės inžinerijos fakultetui Kalifornijos Berklio universitete. Jo mokslinių tyrimų objektas: nano dalelių bei įrangos mokslas ir inžinerija, o taip pat didžiosios inžinerinės sistemos.   

Vizitas organizuojamas padedant JAV ambasadai.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »