VGTU neeilinis svečias – Stanfordo universiteto prof. dr. Arun Majumdar

Publikuota: 2015 m. lapkričio 6 d. penktadienis

Lapkričio 11 d. į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) atvyksta dr. Arun Majumdar – Stanfordo universiteto (JAV) Mechanikos inžinerijos departamento profesorius, Precourt Energetikos Instituto direktorius, „Google“ konsultantas.  

Trečiadienį (11 d.) 14.30–15.30 val. šis neeilinis svečias ves paskaitą „Energy Efficiency: Lessons Learned in the US“ studentams, o 15.30–16.15 val. dalyvaus apskritojo stalo diskusijoje su VGTU dėstytojais ir doktorantais. Vyks diskusijos naujausių mokslo tyrimų energetikos srityje, mokslo organizavimo temomis, profesorius dalinsis Stanfordo universiteto mokslininkų patirtimi.  

Prieš pradėdamas dirbti Stanfordo universitete Dr. Majumdaras dirbo „Google“ įmonėje vice-prezidentu energetikos srityje. Čia jis pristatė ne vieną iniciatyvą energetikos technologijų srityje bei vystė įmonės energetikos strategiją. Mokslininkas ir dabar dirba „Google“ konsultantu.

JAV prezidento Barako Obamos paskyrimu ir Senato tvirtinimu, 2009 m. profesorius yra įsteigęs ir iki 2012 m. vadovavęs JAV Valstybės departamento Priešakinių tyrimų projektų agentūrai energetikos srityje. Nuo 2011 m. iki 2012 m. jis buvo paskirtas Energetikos sekretoriaus pavaduotoju bei vyr. patarėju. Šiuo metu jis taip pat yra JAV Vyriausybės Energetikos patariamosios tarybos narys, Nacionalinės inžinerijos akademijos tarybos narys, Elektros energijos tyrimų instituto, Stanfordo linijinio akseleratoriaus centro mokslo tarybos  ir Oak Ridge nacionalinės laboratorijos narys. Jis taip pat yra Tarptautinės Singapūro Prekybos ministerijos Patariamosios tarybos energetikos klausimais narys bei JAV delegacijos, vedančios JAV-Indijos Track II pasitarimus dėl klimato kaitos ir energetikos, narys.  

Prieš pradėdamas dirbti Energetikos departamente Dr. Majumdaras vadovavo Mechaninės inžinerijos fakultetui Kalifornijos Berklio universitete. Jo mokslinių tyrimų objektas: nano dalelių bei įrangos mokslas ir inžinerija, o taip pat didžiosios inžinerinės sistemos.   

Vizitas organizuojamas padedant JAV ambasadai.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »