VGTU pradėjo naujos aviacijos bazės statybas

Publikuota: 2014 m. spalio 31 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) plečia aviacijos specialistų mokomąją bazę – Linkmenų gatvėje jau pradėtos naujo treniruoklių ir laboratorijų korpuso statybos. Jame bus sukoncentruota visa profesiniam aviatorių rengimui reikalinga įranga. Investicijos į naują VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto pastatą sieks beveik 6 milijonus litų.

Į šį korpusą bus perkelta visa VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto laboratorinė įranga: orlaivių pilotavimo ir skrydžių valdymo treniruoklių sistemos, mokomieji orlaivių variklių, sklandmenų ir pagrindinių sistemų maketai. Taip pat čia persikels aviacinės mechanikos ir avionikos mokomosios bei mokslo laboratorijos.

„Naujoje bazėje bus sukaupta visa skirtingų aviacijos specialistų – pilotų, skrydžių vadovų, aeronautikos inžinierių, paruošimui reikalinga mokomoji įranga. Kiekvienos studijų srities studentai turės geresnes sąlygas atlikti mokslinius tyrimus ir gaus galimybę čia įgyti tarpdisciplininių žinių bei įvairios praktinės patirties“, – sakė VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto direktorius Jonas Stankūnas.

Naujojoje bazėje bus toliau aktyviai plėtojami bepiločių orlaivių ir kitų žemų greičių aerodinamikos įrenginių (sklandytuvų, mažųjų skraidymo aparatų) tyrimai. Šiemet aviatoriai pristatė jau ketvirtąjį pačių sukurtą bepilotį orlaivį – juo gali naudotis visi VGTU studentai. Tikimasi, kad ši galimybė paskatins skirtingų sričių studentų bendradarbiavimą.

VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto mokomoji bazė iškils Linkmenų g. 28. Šiuo metu teritorijoje jau baigti trijų netinkamais naudoti pripažintų ir statyboms trukdančių pastatų griovimo darbai bei pradėtos naujo pastato statybos. Numatyta, kad jis bus trijų aukštų ir 2,8 tūkst. kvadratinių metrų ploto. Projekte taip pat numatyta rekonstruoti šalia pastato nutiestas inžinerines komunikacijas. Korpuso statybų darbai, finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, turėtų baigtis jau kitąmet.

Treniruoklių ir laboratorijų korpuso statybos – pirmasis žingsnis atnaujinant A. Gustaičio aviacijos instituto studentų miestelį. Naujojoje bazėje įsikūrus laboratorijoms, planuojama ten pat įrengti ir auditorijas aviatorių paskaitoms bei administracines patalpas.

Lygiagrečiai įsibėgėja ir Kyviškių aerodromo renovacijos darbai. Artimiausiu metu bus remontuojamas kilimo ir tūpimo takas bei degalų saugykla. Per pastaruosius penkerius metus į VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto skrydžių mokymo infrastruktūrą investuota 10,2 milijono litų ES struktūrinės paramos ir valstybės biudžeto lėšų – buvo įsigyti 4 nauji lėktuvai, 2 sraigtasparniai ir skrydžių treniruoklis, atnaujinta aerodromo įranga.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »