VGTU: reikšmingi žingsniai tarptautinio universiteto link

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 3 d. ketvirtadienis

Naujus mokslo metus Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pasitinka nusiteikęs itin tarptautiškai – rugsėjį čia studijas pradeda studentai iš 47 pasaulio šalių, paskaitas skaitys net 50 dėstytojų iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių.

Rudens semestre universitete studijuos daugiau nei 730  užsienio studentų, o per visus mokslo metus, priskaičiavus ir 2015-2016 metų rudens semestro mainų programų studentus, jų turėtų būti daugiau nei 950. Tai sudaro beveik 10 procentų visų VGTU studentų.
 
Šie metai pirmąją pažintimi su VGTU ir Lietuva taps net 500 užsienio studentų (245 laipsnio siekiančių ir 252  mainų programų  studentų).
 
„Viskas neįtikėtinai gerai suorganizuota – tai labai nustebino. Netikiu, kad mano universitetas sudaro tokias puikias sąlygas iš užsienio atvykstantiems studentams“, – džiaugėsi iš Vokietijos pagal Erasmus mainų programą į VGTU gilinti savo žinias ekonimikos magistrantūros studijose atvykęs Philippas.
 
23-ejų vaikinui antrina ir Vokietijoje studijuojanti, o dabar į Lietuvą atvykusi bulgarė Dobrina: „Kol kas turiu tik geriausius įspūdžius. Visi sutikti žmonės labai malonūs, nusiteikę padėti. Ko tikiuosi iš pusmečio VGTU? Vertingų žinių, gerų pažymių, naujų draugų ir puikių įspūdžių.“
 
2015-2016  mokslo metai VGTU studentams atsiveria  naujos  mainų  galimybės  už Europos ribų (VGTU  gavo didžiausią Erasmus + stipendijų  paketą į 23 ne ES šalis: Japoniją, Pietų Korėją, Kiniją, Malaiziją, JAV ir t.t.). Per šiuos metus į VGTU skaityti paskaitų atvyks ir apie 50  dėstytojų iš ne Europos šalių. 
Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »