VGTU studentai apdovanoti mokomojų palydovų ir bepiločių orlaivių konkurse

Publikuota: 2014 m. lapkričio 5 d. trečiadienis

Tarptautinėje kosmoso ekonomikos konferencijoje įvyko mokomųjų palydovų „CanSat“, raketų ir bepiločių orlaivių konkurso apdovanojimai. Tarp apdovanotųjų moderniųjų technologijų kūrėjų – ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai.

Konferencijoje dalyviai pristatė savo kūrinius: konstrukcijas, biudžetą, numatytos rizikos lymenis, specifikacijas mechaninei ir programinei dalims, taip pat duomenis, gautus finalinių skrydžių metu.

CanSat“ kategorijoje antrąją vietą užėmė komanda „Marso gėlės“, kuriai priklausė ir VGTU trečio kurso automatikos studentas Tomas Vilius Žvinys. Trečiąją vietą užėmė komanda „VGTU CanSat-2”, kurią sudarė vien VGTU studentai – VGTU Elektronikos fakulteto magistrantai Eldar Šabanovič ir Edgaras Korsakas bei Aleksandr Šabanovič iš VGTU Mechanikos fakulteto. Pirmoji vieta šioje kategorijoje skirta nebuvo, nes nė vienai komandai nepavyko įgyvendinti visų reikalavimų.

Bepiločių orlaivių komandoms buvo skirtos net dvi pirmosios vietos, vieną jų užėmė komanda „VGTU AGAI“, kurią sudarė VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto studentai: Kristijonas Kirijanovas, Kipras Jankauskas, Kęstutis Kaupas ir Mindaugas Petruška.

Mokomųjų palydovų, raketų ir bepiločių orlaivių konkurse dalyvavo ir VGTU dėstytojai – „CanSat“ palydovų kūrėjus vertino VGTU Elektronikos fakulteto prodekanas, Elektroninių sistemų katedros docentas dr. Raimondas Pomarnacki, o konkurso komisijai pirmininkavo VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto Aviacinės mechanikos katedros docentas dr. Domantas Bručas.

Po bandomųjų skrydžių Molėtų aerodrome konkurse dalyvavo aštuonios komandos: trys „CanSat“ kategorijoje ir penkios bepiločių orlaivių. Pagal konkurso taisykles visos konstrukcijos turėjo būti pagamintos komandos narių: „CanSat“ turėjo sverti ne daugiau 360 g., o gamybos sąnaudos – neviršyti 2000 litų, bendroji bepiločių orlaivių masė turėjo neviršyti 5 kg.

Bandomųjų skrydžių metu „CanSat“ palydovai buvo raketa pakelti į kilometro aukštį. Pagrindinė komandų užduotis – surasti savo palydovą, jis turėjo minkštai nusileisti ir įrašyti skrydžio informaciją. Bepiločių orlaivių kūrėjų komandų užduotis buvo atrasi aerodrome išdėliotus taikinius, nuskaityti ant jų esančią informaciją ir nustatyti koordinates. Pilotai savo orlaivius galėjo valdyti tik pakilimo ir nusileidimo metu.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »