VGTU studentų patogumui – moderniausi Lietuvoje interneto vartai

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 26 d. trečiadienis

Rugsėjį į auditorijas sugrįžusių Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų lauks ne tik naujos paskaitos ir dėstytojai, bet ir visiškai atsinaujinę novatoriškiausi ir moderniausi Lietuvoje interneto vartai studentams – „Mano VGTU“. Jie veiks „vieno langelio“ principu ir sujungs prieigas prie universiteto informacinės sistemos, el. pašto, bibliotekos, virtualios mokymosi aplinkos ir kitų.

„Tai patogi ir draugiška studentams erdvė – reikalinga informacija pateikiama vienoje vietoje. Iš čia sąsajų pagalba studentas gali lengvai rasti atsakymus į jam aktualius klausimus, pasiekti su studijomis susijusią informaciją, biblioteką, studijų procesų reguliavimo tvarkos nuostatus, dokumentų formas ir šablonus, informaciją apie tarptautiškumą, stipendijas bei svarbiausius kontaktus“, – pasakojo VGTU Informacinių technologijų ir sistemų centro vadovė Eglė Radvilė.

Programuojant naujuosius interneto vartus studentams atkreiptas dėmesys į paskutinių metų tendencijas – vis daugiau žmonių aktyviau naudoja planšetinius kompiuterius ar dalį įprastų kompiuterio funkcijų atliekančius išmaniuosius telefonus. Naujausi TNS žiniasklaidos tyrimų duomenys atskleidė, kad vienas iš pagrindinių interneto auditorijos pokyčių – auganti mobilaus interneto vartotojų dalis. Ji sudaro 32 proc. visos interneto auditorijos.

„Atsižvelgiant į šią statistiką bei Google rekomendacijas, „Mano VGTU“ kurtas Responsive Design principu, todėl informacinė sistema puikiai prisitaiko prie įvairių dydžių kompiuterių ir planšetinių kompiuterių ekranų, mobilių įrenginių. Tai būtina, atsižvelgiant į vartotojų auditoriją – šiuolaikiškus jaunus žmones“, – „Mano VGTU“ privalumus pabrėžė E. Radvilė.

VGTU Informacinių technologijų ir sistemų centro vadovė atkreipė dėmesį į kai kurias naujoves, ypač praversiančias studentams, pvz.: „Mano VGTU“ savo vietą rado atsinaujinęs „Pirmakursio gidas“ – į naujus studentus orientuota erdvė, kuri naujokui padės žengti pirmuosius žingsnius: susipažinti su VGTU ir studijų tvarka, sužinoti apie universiteto suteikiamas galimybes (studijas ir praktiką užsienyje, karjeros planavimą), atrasti studentų laisvalaikio užsiėmimus ir veiklas po paskaitų.

„Taip pat nuo šiol studentai galės ne tik matyti savo įvertinimus, bet ir palyginti juos su kitų kurso draugų rezultatais – tai turėtų juos motyvuoti labiau stengtis. Naujojoje informacinėje sistemoje bus galima rasti kiekvienam semestrui rekomenduojamos literatūros sąrašą, skirtą norintiems labiau pagilinti žinias“, – pasakojo E. Radvilė patikslindama, kad viskas orientuota į studento naudą ir patogumą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »