VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Publikuota: 2017 m. balandžio 20 d. ketvirtadienis

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“: generalinis direktorius Baltijos šalims Lu Zhu, Baltijos kanalo komercijos direktorius Danas Masiliūnas, viešųjų ryšių ir komunikacijos direktorė Baltijos šalims Aleksandra Romanova ir komercijos direktorius Antanas Giraitis. Svečius priėmė Fizikos fakulteto dekanas prof. Vytautas Balevičius ir Radiofizikos katedros vedėjas prof. Jūras Banys.

Dekanas pabrėžė „Huawei“ kaip partnerio svarbą tiek pačiam Fizikos fakultetui, tiek studentams. Jo absolventai sėkmingai įsidarbina telekomunikacijų ir kitose bendrovėse, kuriose yra itin vertinami. „Huawei“ padovanotos bazinės stotys, esančios Telekomunikacijų mokslo centre, naudojamos moksliniuose tyrimuose, o su IP (interneto protokolas) tinklo komutatoriais, maršrutizatoriais ir užkardomis su užsidegimu dirba studentai „Huawei“ akademijos užsiėmimuose.

Lu Zhu pasidalijo mintimis apie telekomunikacinių technologijų svarbą žmonėms ir įmonėms. Nuolatinė šios srities pažanga lėmė debesų technologijas, susijusias su virtualizavimu. Tačiau šios dvi sąvokos nėra tapačios. Debesų technologijos leidžia perkelti į debesis ne tik atskirus kompiuterius, serverius, bet ir ištisus duomenų centrus, taip atsiedamos aparatinę įrangą nuo programinės. Įmonės sutaupo įrangos aptarnavimui skirtas lėšas. Todėl keičiasi kai kurių specialybių IT inžinierių darbo pobūdis. Jų darbas panašėja į telekomunikacinių technologijų specialistų. Ryšio galimybes didina ir pasiekimai daugiaelemenčių antenų srityje. „Huawei“ pasaulinėse parodose jau pristatė MIMO technologijas, kuriose naudojamos 64×64 antenų matricos. Tokie sprendimai leidžia padidinti radijo kanalo spektrinį efektyvumą aplinkose, kur yra daugybė atspindžių. Tai itin būdinga miestams.

„Huawei“ suinteresuota tolesne technologijų plėtra Baltijos regione. Čia vis populiaresnis tampa projektas „Seeds for the Future“ („Ateities daigai“) – iš trijų Baltijos šalių universitetų studentų išrenkami geriausi, kurie vyksta į dviejų savaičių stažuotę Kinijoje, ir šios stažuotės išlaidos visiškai padengiamos. Viena savaitė skiriama kultūrinei programai, kita – pažinčiai su naujausiomis telekomunikacijų technologijomis „Huawei“ universitete Šendžene. Lietuvai skirta 10 vietų. Pernai šiame projekte dalyvavo telekomunikacijų fizikos ir elektronikos programos studentai Rolanda Blinovaitė ir Liudvikas Paukštė. Pastarasis dar suspėjo išvykti į stažuotę NASA. Šį projektą kuruojančios Aleksandros Romanovos teigimu, Lietuvos studentai yra aktyviausi regione. VU studentams šis projektas tampa papildoma motyvacija rinktis telekomunikacijų fizikos ir elektronikos studijas. Papildomi taškai atrankos pokalbyje suteikiami pasirinkus „Huawei“ kompiuterinių tinklų studijas Fizikos fakultete veikiančioje „Huawei“ akademijoje. Joje išklausius specialų kursą taip pat galima gauti kompensaciją „Huawei“ sertifikavimo egzaminui laikyti VUE Pearson testavimo centre. Studentui šis egzaminas nieko nekainuotų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »