VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Publikuota: 2016 m. spalio 11 d. antradienis

Šiandien Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. Viename seniausių VU fakultetų šiuo metu – daugiau nei 1500 studentų ir beveik 100 dėstytojų, tarp jų tarptautiniu lygiu pripažinti mokslininkai ir teisininkai praktikai, dirbantys įvairiose teisės institucijose.

Kasmet VU Teisės fakultete parengiama apie 260 teisės magistrų, kurie pasirenka siekti advokato, teisėjo, prokuroro, įmonės teisininko, notaro, antstolio ir kitų su teise susijusių profesijų viešajame ir privačiame sektoriuose. Anksčiau teisininko profesija buvo asocijuojama su vyrais, o šiandien ją dažniau renkasi moterys – 60 proc. studentų yra merginos.

Teisės fakulteto istorija skaičiuojama nuo 1641 m. spalio 11 d. Iškilaus valstybės veikėjo Kazimiero Leono Sapiegos pastangos lėmė, kad Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Vladislovo Vazos tą dieną išleista privilegija VU įsteigtas Teisės fakultetas.

L. Sapiegos idėja ir materialus indėlis – nekilnojamasis turtas, didžiulė knygų kolekcija, gausios piniginės aukos – leido sukurti iki tol Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje neregėtą mokslo įstaigą, o vėlesnės kartos per šimtmečius puoselėjo, tobulino ir vedė į priekį VU Teisės fakultetą ten, kur jis yra dabar – teisės mokslo lyderis Lietuvoje.

„Pasiimdami iš praeities tai, kas geriausia, dedame daug pastangų, kad mūsų studijos būtų aktualios, inovatyvios ir paklausios ne tik tarp Lietuvos studentų. Šalia mūsų vientisųjų studijų programos turime 4 magistrantūros programas, kurių viena – tarptautinė, dėstoma anglų kalba. Džiugu, kad programą „Tarptautinė ir Europos Sąjungos teisė“ pasirinkusių studentų užsieniečių skaičius nuolat auga. Nauja tarpdalykinė bakalauro studijų programa „Verslas ir teisė“ sėkmingai startavo šį rugsėjį“, – teigia VU Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis.

VU Teisės fakultetas yra išskirtinis mūsų valstybės teisės sistemos elementas. Visų pagrindinių  teisės aktų – Konstitucijos, Civilinio, Darbo, Baudžiamojo kodeksų ir kitų įstatymų rengėjų grupių pagrindą sudarė fakulteto dėstytojai.

Du Teisės fakulteto dėstytojai – dr. Kęstutis Lapinskas ir prof. Jonas Prapiestis – yra Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai, o tarptautinės teisės specialistas dr. Pranas Kūris – vienas pagrindinių šio akto formuluočių bendraautorių ir redaktorių.

VU Teisės fakultete parengti pirmieji įvairias Lietuvos teisės sritis aprėpiantys vadovėliai – Lietuvos civilinės, darbo, baudžiamosios teisės studijų priemonės.

Europos Žmogaus Teisių Teisme, Europos Sąjungos Teisingumo Teisme ir Bendrajame Teisme teisėjais dirba ar dirbo net keletas Lietuvos valstybės deleguotų VU Teisės fakulteto dėstytojų, tarp jų – prof. Egidijus Kūris, Egidijus Bieliūnas, prof. Vilenas Vadapalas, prof. P. Kūris.

Lietuvos notarų, prokurorų ar advokatų daugumą sudaro būtent VU Teisės fakulteto absolventai.

Minėdamas Teisės fakulteto 375 metų jubiliejų VU rektorius prof. Artūras Žukauskas sako, kad teisės mokslas – vienas reikšmingiausių mokslų mūsų valstybei. „Džiaugiuosi, kad būtent VU Teisės fakulteto alumnai ir profesoriai formavo šiuolaikinę Lietuvą – demokratišką ir nepriklausomą, gerbiamą ir gerbiančią. Tarp šių universiteto sienų auga nauja talentų karta, o Teisės fakulteto bendruomenės indėlis ją ugdant yra nenuginčijamas. Linkiu išlaikyti unikalią šiame fakultete tvyrančią dvasią, lyderystę, veržlumą ir norą nuolat tobulėti“, – teigė VU rektorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »