VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Publikuota: 2017 m. birželio 8 d. ketvirtadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. Susitikimą pradėjęs LEU rektorius Algirdas Gaižutis savo kalboje akcentavo Lietuvos Vyriausybės valstybinių universitetų optimizavimo planą, kuris liečia visus aukštojo mokslo dalyvius. Akademikas prisiminė neseniai lankęsis Vroclavo universitete, kuriame vyko IV tarptautinis lituanistų kongresas: „Lenkijoje taip pat vyksta pakankamai rimti procesai. Aukštųjų mokslų pertvarka vyksta visoje Europoje,“ – kalbėjo LEU rektorius.

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas pasidžiaugė naujomis švietimo permainomis: „Atsirado politinis ryžtas ir valstybės noras keisti aukštąjį mokslą,“ – tikino VU rektorius. Anot profesoriaus Artūro Žukausko, jų universitetas nėra naujokas rengiant pedagogus: „Keletą metų rengiame studentus, kurie gali rinktis gretutines pedagogikos studijas. Istorijos, matematikos studentai studijuoja vienerius metus trunkančias pedagogikos studijų programas. Neseniai pradėjo veikti Ugdymo mokslų institutas.“ Uždavus klausimą, kokia bus naujojo padalinio, susijusio su LEU, struktūra, Artūras Žukauskas atsakė: „Naujojo padalinio autonomija priklausys nuo valstybės ir universiteto valdžios – Senato bei Tarybos. Dabar mes turime šimtą darbuotojų. Nežinome, kiek ateis jūsų, tačiau greičiausiai bus jungiamasi prie mūsų instituto.“

LEU bendruomenės nariams buvo aktualūs klausimai apie meno, sporto pedagogikos studijų programas, kurių neturi VU. Pasak rektoriaus Artūro Žukausko, sporto studijos išliktų, nes VU turi ne tik sporto centrą, bet ir sveikatos institutą. Naujasis sporto padalinys turėtų būti stipresnis už Lietuvos sporto universitetą: „Jei man sporto srityje yra viskas aišku, tai dėl muzikos ir kitų meno specialybių likimas yra sudėtingesnis. Mūsų universiteto prioritetas yra didinti vertę, jei meno specialybės suteiks pridėtinę vertę, tai peržvelgsime pasiūlymus. Tačiau viskas priklausys nuo vyriausybės,“ – teigė svečias. VU rektorius neslėpė, kad tiek dailės, tiek muzikos pedagogų ruošimą įsivaizduoja Lietuvos muzikos ir teatro bei Vilniaus dailės akademijose.

LEU mokslo darbuotojams nebuvo atsakyta, kiek iš viso jų bus reikalinga sujungiant universitetus: „Dalis dėstytojų galėtų būti perkelta su savo studijų programomis labai greitai ir prisitaikytų prie mūsų standarto. Tie dėstytojai toliau dėstytų studentams. Galbūt kai kurių programų perkėlimas užtruktų trejus metus. Reiktų pasirengimo, esantys studentai studijuotų pagal LEU programas. Nuo valstybės priklausytų – koks jų būtų požiūris bei kiek skirs finansų,“ – teigė Artūras Žukauskas. Rektorius įvardijo, kad LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų, kurie reikalingi jų universitete.

Baigiantis susitikimui, LEU rektorius Algirdas Gaižutis pasidžiaugė savo bendruomenės nariais, kurie aktyviai diskutavo ir vylėsi, kad tokio pobūdžio susitikimas su Lietuvos universitetų rektoriais įvyko ne paskutinį kartą – daugiau nei prieš mėnesį įvyko susitikimas ir su VDU rektoriumi Juozu Augučiu.

Šaltinis: leu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »