VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Publikuota: 2017 m. birželio 8 d. ketvirtadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. Susitikimą pradėjęs LEU rektorius Algirdas Gaižutis savo kalboje akcentavo Lietuvos Vyriausybės valstybinių universitetų optimizavimo planą, kuris liečia visus aukštojo mokslo dalyvius. Akademikas prisiminė neseniai lankęsis Vroclavo universitete, kuriame vyko IV tarptautinis lituanistų kongresas: „Lenkijoje taip pat vyksta pakankamai rimti procesai. Aukštųjų mokslų pertvarka vyksta visoje Europoje,“ – kalbėjo LEU rektorius.

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas pasidžiaugė naujomis švietimo permainomis: „Atsirado politinis ryžtas ir valstybės noras keisti aukštąjį mokslą,“ – tikino VU rektorius. Anot profesoriaus Artūro Žukausko, jų universitetas nėra naujokas rengiant pedagogus: „Keletą metų rengiame studentus, kurie gali rinktis gretutines pedagogikos studijas. Istorijos, matematikos studentai studijuoja vienerius metus trunkančias pedagogikos studijų programas. Neseniai pradėjo veikti Ugdymo mokslų institutas.“ Uždavus klausimą, kokia bus naujojo padalinio, susijusio su LEU, struktūra, Artūras Žukauskas atsakė: „Naujojo padalinio autonomija priklausys nuo valstybės ir universiteto valdžios – Senato bei Tarybos. Dabar mes turime šimtą darbuotojų. Nežinome, kiek ateis jūsų, tačiau greičiausiai bus jungiamasi prie mūsų instituto.“

LEU bendruomenės nariams buvo aktualūs klausimai apie meno, sporto pedagogikos studijų programas, kurių neturi VU. Pasak rektoriaus Artūro Žukausko, sporto studijos išliktų, nes VU turi ne tik sporto centrą, bet ir sveikatos institutą. Naujasis sporto padalinys turėtų būti stipresnis už Lietuvos sporto universitetą: „Jei man sporto srityje yra viskas aišku, tai dėl muzikos ir kitų meno specialybių likimas yra sudėtingesnis. Mūsų universiteto prioritetas yra didinti vertę, jei meno specialybės suteiks pridėtinę vertę, tai peržvelgsime pasiūlymus. Tačiau viskas priklausys nuo vyriausybės,“ – teigė svečias. VU rektorius neslėpė, kad tiek dailės, tiek muzikos pedagogų ruošimą įsivaizduoja Lietuvos muzikos ir teatro bei Vilniaus dailės akademijose.

LEU mokslo darbuotojams nebuvo atsakyta, kiek iš viso jų bus reikalinga sujungiant universitetus: „Dalis dėstytojų galėtų būti perkelta su savo studijų programomis labai greitai ir prisitaikytų prie mūsų standarto. Tie dėstytojai toliau dėstytų studentams. Galbūt kai kurių programų perkėlimas užtruktų trejus metus. Reiktų pasirengimo, esantys studentai studijuotų pagal LEU programas. Nuo valstybės priklausytų – koks jų būtų požiūris bei kiek skirs finansų,“ – teigė Artūras Žukauskas. Rektorius įvardijo, kad LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų, kurie reikalingi jų universitete.

Baigiantis susitikimui, LEU rektorius Algirdas Gaižutis pasidžiaugė savo bendruomenės nariais, kurie aktyviai diskutavo ir vylėsi, kad tokio pobūdžio susitikimas su Lietuvos universitetų rektoriais įvyko ne paskutinį kartą – daugiau nei prieš mėnesį įvyko susitikimas ir su VDU rektoriumi Juozu Augučiu.

Šaltinis: leu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »