Vaikas ilgai sėdi prie kompiuterio? Paverskite tai privalumu!

Publikuota: 2015 m. liepos 14 d. antradienis

Daugelis tėvelių susiduria su dažna šių laikų problema – vaikai, užuot užsiėmę kita įdomia veikla ar namų ruoša, valandų valandas sėdi prie kompiuterio. Kovoti su šiuo įpročiu dažnai nepadeda nei barimas, nei nustatomas grafikas, nei, kraštutiniais atvejais, išjungiama elektra.

„Kovoti tikrai nereikia. Svarbu jau ankstyvame amžiuje vaikus, kurie turi didelį potraukį technologijoms, IT, nukreipti tinkama linkme ir parodyti, kad tai gali būti priemonė ugdyti kūrybiškumą, kad kompiuteris nėra skirtas tik žaidimams. Tiesiog nesuprasdami šios galimybės, daugelis vaikų tampa paprastais vartotojais, o galėtų tapti kūrėjais“, – netikėta mintimi dalijasi VšĮ „Robotikos akademija“ partneris, instruktorius Kristijonas Vasiliauskas.

Tiesa tokia, kad norėdami piešti, šokti, dainuoti, vaikai visuomet yra skatinami tai daryti, juolab kad apstu vietų, kurios siūlo panašius popamokinius užsiėmimus. Tačiau dabar ir tie vaikai, kurie mieliau renkasi laisvalaikį prie kompiuterio, o ne sporto salėje ar meno mokykloje, tai gali paversti didžiuliu savo privalumu ir netgi dėti stiprius pamatus ateities karjerai. Šiemet Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir VšĮ „Robotikos akademija“ sujungia jėgas ir pirmąjį kartą rengia vasaros stovyklas. Čia vaikai turi išskirtinę galimybę apsilankyti moderniose laboratorijose, susipažinti su VGTU dirbančiais mokslininkais, išbandyti modernią įrangą, apžiūrėti universitete kuriamas inovacijas bei patirti, ką reiškia pažinimo džiaugsmas. Visą vasarą truksiančios savaitinės stovyklos skirtos įvairaus amžiaus vaikams: tiek patiems mažiausiems (6–7 metų), tiek vyresniems (12–14 metų) jauniesiems kūrėjams.

„Vaikai mokyklose yra per vėlai profiliuojami, juk tyrimais nustatyta, kad jau penktoje klasėje daugelis moksleivių pradeda suprasti, kas jiems patinka, kam turi gabumų. 14-mečiai mūsų mokiniai jau daro tai, kas paprastai išmokstama būnant kokių 25-erių. Labai smagu, kad Vilniaus Gedimino technikos universitetas supranta ugdymo jauname amžiuje svarbą ir jau dabar rūpinasi galbūt būsimais savo studentais“, – kalba K. Vasiliauskas.

VGTU Mechanikos fakulteto Techninės kūrybos ir inovacijų centro vedėjas Raidas Nedolia teigia, jog nuomonė, kad techniniai mokslai yra labai rimti ir nuobodūs, nėra teisinga: „Į daugelį inžinerijos ir programavimo sričių galima pažvelgti kūrybiškai, šiuo atveju – net kaip į žaidimą. Universitete turime nuostabių dėstytojų, kurie gana sudėtingą informaciją sugeba pateikti taip, jog suprastų ir vaikai – tai labai svarbu. Stovyklos metu dėstytojai ne tik supažindina su laboratorijomis, įranga, bet ir paaiškina universiteto katedrų specializacijas.“

Stovyklos dalyviai šiemet lankysis VGTU Mechanikos, Kūrybinių industrijų, Elektronikos fakultetuose, laboratorijose, kur jų laukia specialios pažintinės programos. Tikimasi, kad jungtinis VGTU ir VšĮ „Robotikos akademija“ projektas padės vaikams ir jų tėveliams, po stovyklų kviečiamiems įvertinti nuveiktus atžalų darbus, naujai pažvelgti į technologijas bei neribotas jų galimybes.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »