Vakarų Lietuvos moksleiviai išbandys pirmąją šalyje mobilią biomokslų laboratoriją

Publikuota: 2012 m. kovo 21 d. trečiadienis

Kovo 22 d. į Klaipėdą atvyksta pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija, kuri šalies moksleivius supažindina su naujausiais biomokslų laimėjimais. „Mobiliąja bioklase“ pavadinta laboratorija aplankys Klaipėdos Ąžuolyno gimnaziją.

„Mobilioji bioklasė“ suteiks moksleiviams unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. Jie ne tik išbandys tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atliks modernius biomokslų eksperimentus, kurie, pavyzdžiui, atskleidžia, kas yra DNR.

Prieš atvykstant į Klaipėdą, šiandien (kovo 21 d.) „Mobilioji bioklasė“ lankysis Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje, o kovo 24 d. – Palangos Senojoje gimnazijoje. Kovo 23 d. „Mobilioji bioklasė“ taip pat dalyvaus Klaipėdoje vykstančioje respublikinėje moksleivių biologijos olimpiadoje – čia geriausi šalies moksleiviai turės atlikti praktines užduotis, naudodami šios programos įrangą ir reagentus.

„Mobilioji bioklasė“ yra aprūpinta modernia daugiau kaip 130 tūkst. litų vertės „Thermo Fisher Scientific“ moksline įranga. Padedami Vilniaus universiteto studentų, Vakarų Lietuvos moksleiviai su ja patys atliks pažintinius eksperimentus, susipažins su mokslininkų darbo specifika. Edukacinę programą taip pat sudarys mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.

Mini autobusas su specialia edukacine programa po šalies mokyklas važinėja reguliariai. Programa yra skirta 9 ir vyresnių klasių moksleiviams. „Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina Vilniaus universitetas ir bendrovė „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulio bendrove, siūlančia produktus ir paslaugas mokslui.

„Mobilioji bioklasė“ jau yra aplankiusi Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Utenos, Kaišiadorių, Molėtų, Trakų, Varėnos, Pagirių (Vilniaus rajonas) mokyklas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Pakrikštyta“ mobili biomokslų laboratorija iškeliauja į mokyklas

Jau šį rudenį Lietuvos mokyklas pasieksianti biomokslų laboratorija pagaliau turi pavadinimą - „Mobilioji bioklasė“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »