Valstybė remia tarptautinio lygio dėstytojų iš užsienio vizitus Lietuvos aukštosiose mokyklose

Publikuota: 2013 m. kovo 5 d. antradienis

Šiais metais 17 Lietuvos aukštųjų mokyklų auditorijose studentai galės klausytis 75 aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš užsienio paskaitų. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasirašė įsakymą dėl valstybės paramos užsieniečių dėstytojų vizitams 2013 m. skyrimo. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija vykdo skatindama Lietuvos aukštąsias mokyklas kuo aktyviau dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje.

„Užsienio dėstytojų vizitai plečia Lietuvos aukštųjų mokyklų atvirumą pasauliui. Turėdami finansinę galimybę kviestis tarptautinio lygio dėstytojus iš užsienio universitetai ir kolegijos gali stiprinti esamus ir megzti naujus bendradarbiavimo ryšius su tarptautiniais partneriais, perimti geriausią pasaulinę patirtį, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Studentams taip pat labai naudinga klausant užsienio dėstytojų paskaitų ar dalyvaujant jų vedamuose seminaruose susipažinti su skirtingais požiūriais ir dėstymo metodais.“

Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą užsieniečių dėstytojų vizitams laimėjo 15 valstybinių ir 2 nevalstybinės aukštosios mokyklos, iš jų – 13 universitetų ir 4 kolegijos. Dauguma finansuojamų užsienio dėstytojų vizitų truks nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Dėstytojų užsieniečių vizitams paskirstyta iš viso beveik 460 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudaro ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Vizituojančių dėstytojų geografija plati – jie atvyks iš 26 šalių. Daugiausia – 22 – tarptautinio lygio dėstytojų aukštosios mokyklos kviečiasi iš Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų, šeši atvyks iš Didžiosios Britanijos, po penkis – iš Vokietijos ir Lenkijos. Lietuvos studentai taip pat galės bendrauti su dėstytojais iš tokių tolimų šalių kaip Japonija, Kinija, Australija, Naujoji Zelandija. Aštuoni atvyksiantys dėstytojai yra lietuviai, dirbantys užsienio aukštosiose mokyklose.

Iš viso finansavimo konkursui 19 aukštųjų mokyklų pateikė 185 paraiškas. Daugiausia paramą gavusių dėstytojų atvyksta į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vilniaus dailės akademiją, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir Mykolo Romerio universitetą. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausia buvo Šiaulių valstybinė kolegija.

Skiriant lėšas konkurso būdu buvo atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbė jau antrą kartą. 2012 metų birželio mėnesį paskelbus pirmąjį dėstytojų iš užsienio vizitų konkursą, parama skirta 87 dėstytojams, atvykusiems dėstyti į 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Praėjusių metų rudenį 16 universitetų ir 4 kolegijų auditorijose studentai galėjo klausytis dėstytojų iš 27 šalių.

Finansavimo konkursus Švietimo ir mokslo ministerija skelbia kasmet, ne vėliau kaip gruodžio mėnesį, o esant lėšų gegužės mėnesį gali būti skelbiamas papildomas konkursas. Kitą konkursą – finansuoti užsieniečių dėstytojų vizitams 2014 metais numatoma skelbti 2013 metų gruodžio mėnes

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »