Valstybė remia tarptautinio lygio dėstytojų iš užsienio vizitus Lietuvos aukštosiose mokyklose

Publikuota: 2013 m. kovo 5 d. antradienis

Šiais metais 17 Lietuvos aukštųjų mokyklų auditorijose studentai galės klausytis 75 aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš užsienio paskaitų. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasirašė įsakymą dėl valstybės paramos užsieniečių dėstytojų vizitams 2013 m. skyrimo. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija vykdo skatindama Lietuvos aukštąsias mokyklas kuo aktyviau dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje.

„Užsienio dėstytojų vizitai plečia Lietuvos aukštųjų mokyklų atvirumą pasauliui. Turėdami finansinę galimybę kviestis tarptautinio lygio dėstytojus iš užsienio universitetai ir kolegijos gali stiprinti esamus ir megzti naujus bendradarbiavimo ryšius su tarptautiniais partneriais, perimti geriausią pasaulinę patirtį, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Studentams taip pat labai naudinga klausant užsienio dėstytojų paskaitų ar dalyvaujant jų vedamuose seminaruose susipažinti su skirtingais požiūriais ir dėstymo metodais.“

Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą užsieniečių dėstytojų vizitams laimėjo 15 valstybinių ir 2 nevalstybinės aukštosios mokyklos, iš jų – 13 universitetų ir 4 kolegijos. Dauguma finansuojamų užsienio dėstytojų vizitų truks nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Dėstytojų užsieniečių vizitams paskirstyta iš viso beveik 460 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudaro ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Vizituojančių dėstytojų geografija plati – jie atvyks iš 26 šalių. Daugiausia – 22 – tarptautinio lygio dėstytojų aukštosios mokyklos kviečiasi iš Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų, šeši atvyks iš Didžiosios Britanijos, po penkis – iš Vokietijos ir Lenkijos. Lietuvos studentai taip pat galės bendrauti su dėstytojais iš tokių tolimų šalių kaip Japonija, Kinija, Australija, Naujoji Zelandija. Aštuoni atvyksiantys dėstytojai yra lietuviai, dirbantys užsienio aukštosiose mokyklose.

Iš viso finansavimo konkursui 19 aukštųjų mokyklų pateikė 185 paraiškas. Daugiausia paramą gavusių dėstytojų atvyksta į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vilniaus dailės akademiją, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir Mykolo Romerio universitetą. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausia buvo Šiaulių valstybinė kolegija.

Skiriant lėšas konkurso būdu buvo atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbė jau antrą kartą. 2012 metų birželio mėnesį paskelbus pirmąjį dėstytojų iš užsienio vizitų konkursą, parama skirta 87 dėstytojams, atvykusiems dėstyti į 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Praėjusių metų rudenį 16 universitetų ir 4 kolegijų auditorijose studentai galėjo klausytis dėstytojų iš 27 šalių.

Finansavimo konkursus Švietimo ir mokslo ministerija skelbia kasmet, ne vėliau kaip gruodžio mėnesį, o esant lėšų gegužės mėnesį gali būti skelbiamas papildomas konkursas. Kitą konkursą – finansuoti užsieniečių dėstytojų vizitams 2014 metais numatoma skelbti 2013 metų gruodžio mėnes

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »