Valstybės finansavimas magistrantūrai ir doktorantūrai išliks stabilus

Publikuota: 2015 m. birželio 10 d. trečiadienis

Vyriausybė patvirtino 2015 m. priėmimo į antrosios pakopos ir doktorantūros studijas valstybės finansuojamų vietų ir studijų stipendijų skaičius. Numatyta, kad šiais metais valstybė finansuos studijas per 4,5 tūkst. pirmakursių magistrantų ir pusei tūkstančio doktorantų. Finansavimas ir priėmimo vietų skaičius magistrantūrai ir doktorantūrai lyginant su 2014 m. išliks stabilus.

„Kad šalis būtų konkurencinga šiuolaikinėje globalioje rinkoje, būtinos aukštosios technologijos. Reikia, kad jauni, aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės įgytų kuo aukštesnę kvalifikaciją, tad finansavimą magistrantūrai ir doktorantūrai išlaikome stabilų, nors bendras studentų skaičius palaipsniui mažėja“,  – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Pasak ministrės, siekiant sukurti sąlygas gabiems jaunuoliams rinktis tyrėjo karjerą, rengiamasi taip pat didinti doktorantūros stipendijas. „Dėmesys doktorantūrai turi būti sustiprintas, jeigu norime įveiklinti mokslo ir verslo slėnius ir sėkmingai įgyvendinti sumanią specializaciją. Mums reikalingi ir patyrę, ir jauni veržlūs mokslininkai“, – pabrėžia A. Pitrėnienė.

Bendros planinės antrosios pakopos studijoms skiriamos lėšos lyginant su 2014 m. lieka tokios pačios. Šiemet magistrantūrai numatomos 4446 valstybės finansuojamos studijų vietos ir 54 studijų stipendijos įstojusiems į mokamas studijų vietas.

2015 m. priėmimui į technologijos mokslų magistrantūrą numatyta 1361, biomedicinos mokslams – 507, fiziniams mokslams – 456, socialiniams mokslams – 1459, humanitariniams mokslams – 382, meno studijoms – 281 valstybės finansuojamos magistrantūros vietos.

Į valstybės finansuojamas studijų vietas numatoma priimti 497 doktorantus, dar 5 įstojusiems į mokamą doktorantūrą atiteks stipendijos studijų kainai.

Priėmimui į biomedicinos doktorantūrą skiriama 107, technologijos mokslams – 101, fiziniams mokslams – 89 valstybės finansuojamos studijų vietos. Socialiniams mokslams atiteks 112, humanitariniams mokslams numatyta 57, žemės ūkiui – 21, meno studijoms – 10 valstybės finansuojamų doktorantūros vietų.

Vyriausybė taip pat patvirtino laipsnio nesuteikiančių pedagoginių studijų vietų skaičių – norintiems gauti pedagogo kvalifikaciją po dalyko bakalauro studijų šiemet numatomos 123 valstybės finansuojamos vietos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »