Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 12 d. penktadienis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus.

„Registras suteiks galimybę Lietuvos mokslininkams matant vaizdą šalies mastu atlikti tyrimus, pasitarnausiančius visų Lietuvos piliečių gerovei. Nacionalinė duomenų bazė būtina planuojant onkologinių susirgimų gydymo ir prevencijos priemones“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Vėžio registre bus kaupiami, sisteminami ir analizuojami duomenys apie sergamumą onkologinėmis ligomis visos šalies mastu. Vėžio registras pradės veikti nuo 2017 m. sausio 1 d., jį tvarkys Nacionalinis vėžio institutas.

Vėžio registro įsteigimas užtikrins duomenų apie onkologinius susirgimus išsamumą ir patikimumą, nustatys aiškias teises ir pareigas duomenų teikėjams ir gavėjams.

Onkologiniai susirgimai Lietuvoje registruojami nuo 1957 metų. Nuo 1978 metų veikia registruojamų objektų elektroninio formato duomenų bazė, kurioje yra beveik 0,5 milijono įrašų. Kasmet jų skaičius pasipildo 18 tūkstančių naujų įrašų.

Nacionalinis vėžio registras suteiks instrumentus gauti patikimomis registro procedūromis surinktus rodiklius, atliekant respublikinius ir tarptautinius onkologijos srities tyrinėjimus, planuojant Nacionalinės vėžio programos vykdymo priemones, jų vertinimo kriterijus, leis operatyviau nustatyti susirgimų dinamiką ir greičiau planuoti prevencines priemones.

Nuasmeninta registro duomenų bazė teiks išsamesnę informaciją apie onkologinius susirgimus, jų rūšis ir paplitimą regionuose, jame nustatytos duomenų gavimo taisyklės ir jų panaudojimo galimybės.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »