Vienijasi Baltijos šalių studentų atstovai

Publikuota: 2012 m. gegužės 28 d. pirmadienis

Baigėsi keturias dienas trukęs Baltijos šalių studentų sąjungų (Baltic Organizational Meeting – BOM) susitikimas, kuriame studentų atstovai drauge diskutavo apie išorinį ir vidinį studijų kokybės užtikrinimą bei akademinį sąžiningumą. Susitikimo metu buvo parengtos dvi rezoliucijos ir priimti sprendimai dėl tolimesnio aktyvaus tarpusavio bendradarbiavimo.

„Lietuva, Latvija ir Estija turi daug panašių problemų bei iššūkių savo aukštojo mokslo sistemose. Labai svarbu dalintis patirtimi, sprendžiant studentams aktualiausius klausimus, taip pat pasinaudoti galimybe tokio pobūdžio susitikimuose tartis dėl bendrų veiksmų ir siekiamų rezultatų nacionaliniu ir tarptautiniu mastu,“ – sako Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) prezidentas Vilius Morkūnas.

Vienoje iš patvirtintų rezoliucijų kreipiamasi į Baltijos šalių švietimo ir mokslo ministrus, raginant juos kartu strategiškai spręsti aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo problemas. Šiame dokumente atkreipiamas dėmesys į tai, kad  aukštasis mokslas turi būti suprantamas kaip visuomenės vertybė ir visų aukštojo mokslo dalininkų atsakomybė/ Taip pat yra teikiami konkretūs siūlymai, į ką reikėtų koncentruotis ateityje aukštųjų mokyklų ir nacionaliniu  lygmenimis.

Pasak V. Morkūno, studijų kokybės užtikrinimas turi būti paremtas visų aukštojo mokslo sektoriaus dalyvių ir partnerių įsitraukimu bei bendradarbiavimu. Išorinis ir vidinis studijų kokybės užtikrinimo mechanizmai turi būti labai glaudžiai susiję tarpsavyje bei papildantys vienas kitą. Tuo pačiu, studentų ir studentų atstovų tinkamas įtraukimas ir įsitraukimas į  išorinius ir vidinius studijų kokybės užtikrinimo procesus ir studentų, kaip svarbiausių partnerių, pripažinimas yra būtinos sąlygos kryptingam studijų kokybės užtikrinimui.

„Kita susitikimo tema buvo akademinis sąžiningumas, kaip aukštojo mokslo kokybės dalis. Diskusijų dalyviai pripažino, kad akademinio nesąžiningumo problema egzistuoja visų trijų Baltijos šalių aukštosiose mokyklose ir sutarė ją sprendžiant ateityje dalintis patirtimi bei įžvalgomis. Šiam klausimui kuriama ir artimiausiu metu bus patvirtinta speciali rezoliucija“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos viceprezidentas Maksim Milto.

Susitikimo metu dalyviai taip pat pristatė savo organizacijų ir jų narių rengiamas ir planuojamas veiklas, svarstė ir vertino veiklos organizavimo principus, ateities bendradarbiavimo ir organizacijos veiklos perspektyvas.

BOM įkurtas 1999 metais. Šių metų gegužės 24–27 d. Vilniuje vykusį susitikimą rengė Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ir  Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »