Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Publikuota: 2017 m. balandžio 20 d. ketvirtadienis

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. Ant sienos nupiešti geometriniai koriai padaryti iš elektrai laidžių dažų ir sujungti mikrokompiuteriu, todėl bet kokie prisilietimai virsta maloniu jūros bangų mūšos skleidžiamu garsu. Tai pirmasis Lietuvoje tokios grojančios sienos įgyvendinimo projektas.

Interaktyvaus elektronikos ir sienų tapybos jungties projekto „Vandenyno būgnai“ kūrėjai yra VDA Tekstilės katedros studentai Severija Žukauskytė ir Lukas Tomaševičius.

„Sienos unikalios tuo, kad sienų geometriniai koriai sudaryti iš elektrai laidžių dažų, kurie sensorių pagalba reaguoja į prisilietimus ir skleidžia garsus. Užprogramuoti mikrokompiuteryje, jie atkuria perkusinių būgnų garsus, todėl spustelėjus korius skirtingose vietose, galima išgauti įvairias melodijas ir ritmikas. Interaktyvi siena džiugina ne tik vaizdiniais, bet ir leidžia mėgautis pačių sugrotais ritmais“, – sako grojančios sienos idėjos įgyvendintojai.

Sienos ilgis šeši metrai, aukštis – trys metrai. Idėjai įgyvendinti studentams prireikė kiek mažiau nei dviejų mėnesių.

„Ant sienos išgaunami perkusinių bugnų garsai turbūt geriausiai atspindi meditatyvią bangų sklaidą bei dūžius į krantą. Taip bendrovės darbuotojai gali sugroti ritmikas atspindinčias jūros bangų žaismą ir sukurti tikrą Ramiojo vandenyno atmosferą biure“, – sako idėjos autoriai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Parodoje „Studijos 2015“ – magiška kūryba ir ateities technologijos

Vis daugiau inovatyvaus verslo ekspertų tvirtina: kūrybiškumas ir vaizduotė – tai šių laikų valiuta. Kokius būdus tapti kūrybiškesniu vos peržengus parodos „Studijos 2015“ slenkstį siūlo tie, kam kūrybos ir mokslo sintezė yra jau ne vien smalsumo, bet dažnai ir išlikimo klausimas... skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »