Vilniaus kooperacijos kolegija siūlo naują mažmeninės bankininkystės programą

Publikuota: 2012 m. birželio 7 d. ketvirtadienis

Prasidėjus bendrajam priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas, Vilniaus kooperacijos kolegija (VKK) būsimiems studentams siūlo naują „Mažmeninės bankininkystės ekonomikos“ studijų programą. Tai pirmoji Lietuvoje studijų programa, kuri atsižvelgs į kredito unijų specifiką, orientuosis į smulkesnįjį bankinio padalinio lygmenį.

Pasak VKK Ekonomikos ir finansų katedros vedėjos Ritos Davidavičienės, ši nauja studijų programa parengta glaudžiai bendradarbiaujant su bankais ir kredito unijomis. Todėl, tikimasi, kad programoje numatyti tikslai atitiks darbdavių poreikius, o glaudus bendradarbiavimas su įmonėmis ugdys ekonominės aplinkos pažinimo bei vertinimo praktinius įgūdžius, patikrins įgytas teorines žinias ir, svarbiausia, padidins įsidarbinimo galimybes. To, pasak programos rengėjų, dabar labiausiai ir trūksta. „Ekonomiškai mąstančio žmogaus poreikis rinkoje diktuoja naujas „madas“ studijose,“ – įsitikinusi R. Davidavičienė.

Esminis naujos programos siekis – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius analizuoti mažmeninės bankininkystės ekonominius ir statistinius rodiklius, konsultuoti asmeninių bei įmonių finansų valdymo, atsakingo skolinimo ir skolinimosi, indėlių valdymo klausimais. Svarbu, kad jie baigę sugebėtų vertinti ekonominę aplinką bei ūkinę informaciją, sisteminti, analizuoti tyrimų duomenis, rengti verslo, investicinius ir finansinius planus.

Nauja studijų programa papildys tradicines ir jau išpopuliarėjusias VKK siūlomas Buhalterinės apskaitos, Komunikacijos ir informacijos vadybos, Verslo ekonomikos, Verslo vadybos studijų programas. Be to, šiemet pirmą kartą siūloma ir dar keturi nauji pasirinkimai: Pardavimo valdymas, Komunikacinė verslo anglų kalba, Maitinimo verslo organizavimas bei Informacinių sistemų diegimas ir priežiūra.

Taip pat jau nuo ateinančių akademinių metų pradžios Švietimo ir mokslo ministerija planuoja įgyvendinti naują finansavimo skyrimo sistemą. Pagal ją geriausiems privačių universitetų ir kolegijų studentams bus skiriamos stipendijos, kurių dydis turėtų nesiskirti nuo studijų krepšeliams skiriamos pinigų sumos.

Septintą dešimtmetį skaičiuojanti Vilniaus kooperacijos kolegija – viena didžiausių nevalstybinių kolegijų Lietuvoje, rengiančių ekonominio profilio specialistus. Vilniaus ir Kauno padalinius turinčią kolegiją kasmet baigia apie 400 absolventų.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »