Vilniaus kooperacijos kolegija siūlo tapti verslo anglų kalbos specialistais

Publikuota: 2012 m. birželio 19 d. antradienis

Prasidėjus bendrajam priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas, Vilniaus kooperacijos kolegija (VKK) būsimiems studentams siūlo naują „Komunikacinės verslo anglų kalbos“ studijų programą, suteiksiančią galimybę įgyti ne tik anglų filologijos diplomą, bet ir stiprius vadybos bei verslo organizavimo pagrindus. Pasak programos autorių, ji unikali tuo, kad darbdaviams pasiūlys puikiai verslo anglų kalba bendrauti galinčius specialistus, kurie įmonėse galės talkinti ne tik kaip vertėjai, bet ir kaip vadybininkai.

Apie programos tikslus ir kuo ji bus naudinga tiek studentams, tiek būsimiems jų darbdaviams, kalbame su šios programos vienu pagrindinių autorių, VKK metodininku Andrejumi Račkovskiu.

Kaip gimė sumanymas kurti šią naują programą?

VKK nusprendė praplėsti programų ratą, nes iki šiol egzistavo viena pagrindinė sritis – socialiniai mokslai (vadyba). Tačiau nebuvo technologijos ir humanitarinių mokslų. Tad nuspręsta, kad verslo anglų kalba būtų puikus būdas žengti į humanitarinių mokslų sritį.

Bet anglų kalbos studentai mokydavosi ir studijuodami, pavyzdžiui, vadybą?

Vadybos programose anglų kalbos būdavo tik tiek, kiek jos reikia, tai buvo tarsi šalutinis dalykas. Naujojoje programoje – priešingai – kalba bus svarbiausia, o vadyba – šalutinis dalykas. Taip nuspręsta atsižvelgus į būsimų darbdavių poreikius, kurie pageidavo, kad kalbą mokantys filologai išmanytų ir verslo specifiką. Juk daug įmonių veiklos nukreipta į eksportą – tai aktualu logistikos įmonėms, ES projektus rengiančioms bendrovėms.

Ar mokytis verslo anglų kalbos bus sudėtinga?

Tai bus intensyvi programa, kurią sudarys dvi dalys. Pirmoji – tai pagrindinė anglų ir antroji užsienio kalba, kurią kol kas bus galima rinktis tarp vokiečių ir rusų kalbų. Anglų kalbos atveju programą baigę studentai sugebės laisvai reikšti mintis taisyklinga anglų kalba žodžiu ir raštu kasdieniese ir dalykinėse situacijose C1 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenis.

Vokiečių ir rusų kalbos bus kaip talkinančios. Beje, vokiečių pasirinkta todėl, kad atsivėrė Vokietijos darbo rinka, o rusų – nes dabar jos paklausa didžiausia, plėtojami vis intensyvesni verslo santykiai su Rusija.

Be kalbų, studentai bus mokomi ir svarbiausių verslo principų, įgis nemažai praktikos ir kaip filologai, ir kaip vadybininkai.

Ar studentai turės galimybę rinktis gretutines studijas?

Taip, studijų metu studentas galės pasirinkti galimybę baigti ir vadybos gretutines studijas (studijų trukmė pailgėtų puse metų) bei įgyti dvigubą anglų filologijos ir vadybos profesinio bakalauro laipsnį.

Kaip manote, ar programa bus populiari?

Populiarumu neabejoju. Susidomėjimas šia programa buvo nemažas netgi Studijų mugės metu vasario mėnesį, nors tuomet ji dar buvo pažymėta „žvaigždute“, kuri reiškė, kad programa dar nepatvirtinta, nes tebėra vertinama.

Beje, programa startuos rudenį, jei bus surinkta bent 12-15 ją studijuoti norinčių žmonių. Jau dabar yra tam suburti profesionalūs dėstytojai.

Studijų kokybės vertinimo centro specialistų vizito metu, pabendravę su socialiniais partneriais ir būsimais darbdaviais, išgirdome, kad kai kurie verslininkai tokią kvalifikaciją turintį jaunuolį galėtų įdarbinti kad ir rytoj.

Juo labiau kad programą baigę jauni žmonės galės dirbti labai įvairų darbą – nuo skyriaus vadovo padėjėjo, vertėjo referento, iki projekto vadovo arba komunikacijos specialisto, galinčio parengti informacinę medžiagą, lankstinukus ir kt. Toks žmogus galėtų net ne pats imtis vertimo, o koordinuoti bendradarbiavimą su vertimų biurais, nes, išmanydamas specifiką, galėtų įvertinti, ar pakankama yra vertimų kokybė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »