Vilniaus universitetas gerina sąlygas žmonėms su negalia

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 25 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitetas (VU) skirs dar daugiau dėmesio negalią turinčių žmonių poreikių užtikrinimui. Siekiama, kad visuose VU padaliniuose galėtų studijuoti ir dirbti asmenys su negalia. Vienas pirmųjų ir svarbiausių darbų – pritaikyti infrastruktūrą turintiesiems judėjimo negalią, užtikrinant jiems galimybę laisvai patekti į visus universiteto padalinius.

„Kadangi aukštosioms mokykloms suteikta autonomija, jos pačios privalo rūpintis infrastruktūros pritaikymu neįgaliesiems. Tam reikia stiprios aukštosios mokyklos vadovybės valios. Rektorius prof. Artūras Žukauskas ir bendruomenės reikalų prorektorė doc. Birutė Švedaitė-Sakalauskė matė, kad ši sritis yra probleminė, tad jai reikia skirti daugiau dėmesio“, – paaiškina VU neįgaliųjų reikalų koordinatorė Indrė Širvinskaitė. Ji rūpinsis, kad universitete galėtų studijuoti ir dirbti negalią turintys asmenys.

Bendradarbiaujant su Lietuvos žmonių su negalia sąjunga vykdoma padalinių patikra. Jau gautos rekomendacijos Saulėtekyje esantiems jungtiniams rūmams. Atlikti ir centrinių rūmų, Filosofijos, Istorijos fakultetų fizinės aplinkos pritaikymo neįgaliesiems patikrinimai. Šiuo metu ruošiama visa studentams su negalia aktuali informacija. Ją bus galima rasti kiekvieno padalinio internetinėje svetainėje, taip pat pagrindiniame universiteto puslapyje.

Strategija ir veiksmų planas „Atviras neįgaliesiems universitetas“ užtikrins lygiavertes studijų ir darbo sąlygas žmonėms su negalia. Strategiją rengia nemažai patirties šioje srityje sukaupusi dr. Rūta Ruolytė-Verschoore kartu su šiuo metu formuojama negalios ekspertų grupe. Ji stebės strategijos ir veiksmų plano įgyvendinimą.

2015 m. duomenimis, VU studijavo per 100 studentų su negalia. Iš viso universitete studijuoja apie 20 tūkst. studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »