Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 22 d. pirmadienis

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. Tikimasi sulaukti ne mažiau kaip 1 500 mokslininkų ir tyrėjų iš Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos, Australijos. Žymiausi Lietuvos ir pasaulio archeologai pristatys žodinius, stendinius pranešimus, bus organizuojamos apskritojo stalo diskusijos, seminarai.

Kongresas padalytas į 108 sekcijas. Mokslininkai aptars archeologinių duomenų interpretavimo, archeologinio paveldo tvarkymo ir pritaikymo šiuolaikinėms reikmėms, archeologijos teorijos ir metodologijos, tarpdiscipliniškumo archeologijoje klausimus. Speciali sekcija skirta „Brexit“ įtakai archeologijos mokslui.

Kadangi kongresas rengiamas Lietuvoje, dėmesio sulauks Baltijos regionas. Iki šiol jis neretai laikytas „balta dėme“ pasaulio archeologijoje. VU vicerektoriaus, kongreso mokslinio komiteto nario prof. Rimanto Jankausko teigimu, mūsų archeologijos mokslas jau pasiekęs tarptautinį lygį ir pripažinimą, tad Lietuvos mokslininkai kaip lygūs partneriai gali dalyvauti įvairiuose projektuose ne tik dalydamiesi savo duomenimis, bet ir prisidėdami prie jau esamų interpretacijos.

„Vilniaus universitetas turi stiprią archeologijos mokyklą ir tradiciją, kuri susiformavo dar prieškariu. Istorijos fakulteto Archeologijos katedra ir Lietuvos archeologijos draugija – stipriausias archeologijos mokslo ir praktikos branduolys mūsų šalyje. Jis atlieka mokslinius tyrimus, vykdo studijų programą, dalyvauja formuojant Lietuvos archeologijos mokslo bei paveldo išsaugojimo politiką“, – sako prof. R. Jankauskas. Anot jo, šis kongresas yra proga parodyti pasauliui, kad Lietuva garsėja ne tik lazeriais ar biotechnologijomis, bet ir humanitariniais mokslais. Archeologija, nors ir priskiriama pastariesiems, pagal taikomų metodų platumą, priemonių sudėtingumą artėja prie gamtos ir tiksliųjų mokslų.

22-ajame Europos archeologų asociacijos kongrese informacinius stendus eksponuos garsiausios pasaulio mokslo įstaigos, bibliotekos ir leidyklos. Kongreso dalyviai jiems skirtose mokslinėse išvykose bus supažindinti su mūsų šalies kultūros ir archeologijos paveldu.

Kongreso atidarymo ceremonija vyks rugpjūčio 31 d. 18 val. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »