Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 22 d. pirmadienis

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. Tikimasi sulaukti ne mažiau kaip 1 500 mokslininkų ir tyrėjų iš Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos, Australijos. Žymiausi Lietuvos ir pasaulio archeologai pristatys žodinius, stendinius pranešimus, bus organizuojamos apskritojo stalo diskusijos, seminarai.

Kongresas padalytas į 108 sekcijas. Mokslininkai aptars archeologinių duomenų interpretavimo, archeologinio paveldo tvarkymo ir pritaikymo šiuolaikinėms reikmėms, archeologijos teorijos ir metodologijos, tarpdiscipliniškumo archeologijoje klausimus. Speciali sekcija skirta „Brexit“ įtakai archeologijos mokslui.

Kadangi kongresas rengiamas Lietuvoje, dėmesio sulauks Baltijos regionas. Iki šiol jis neretai laikytas „balta dėme“ pasaulio archeologijoje. VU vicerektoriaus, kongreso mokslinio komiteto nario prof. Rimanto Jankausko teigimu, mūsų archeologijos mokslas jau pasiekęs tarptautinį lygį ir pripažinimą, tad Lietuvos mokslininkai kaip lygūs partneriai gali dalyvauti įvairiuose projektuose ne tik dalydamiesi savo duomenimis, bet ir prisidėdami prie jau esamų interpretacijos.

„Vilniaus universitetas turi stiprią archeologijos mokyklą ir tradiciją, kuri susiformavo dar prieškariu. Istorijos fakulteto Archeologijos katedra ir Lietuvos archeologijos draugija – stipriausias archeologijos mokslo ir praktikos branduolys mūsų šalyje. Jis atlieka mokslinius tyrimus, vykdo studijų programą, dalyvauja formuojant Lietuvos archeologijos mokslo bei paveldo išsaugojimo politiką“, – sako prof. R. Jankauskas. Anot jo, šis kongresas yra proga parodyti pasauliui, kad Lietuva garsėja ne tik lazeriais ar biotechnologijomis, bet ir humanitariniais mokslais. Archeologija, nors ir priskiriama pastariesiems, pagal taikomų metodų platumą, priemonių sudėtingumą artėja prie gamtos ir tiksliųjų mokslų.

22-ajame Europos archeologų asociacijos kongrese informacinius stendus eksponuos garsiausios pasaulio mokslo įstaigos, bibliotekos ir leidyklos. Kongreso dalyviai jiems skirtose mokslinėse išvykose bus supažindinti su mūsų šalies kultūros ir archeologijos paveldu.

Kongreso atidarymo ceremonija vyks rugpjūčio 31 d. 18 val. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »