Vilniaus universitetas mokykloms siūlys netradicinius mokymosi būdus

Publikuota: 2015 m. birželio 17 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto Senato salėje bendrojo lavinimo įstaigoms įteiktos sutartys dėl ilgalaikio bendradarbiavimo vykdant „Intelektualios ateities mokyklos“ projektą. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto (MII) Informatikos metodologijos skyrius, atkreipdamas dėmesį į individualius kiekvieno mokinio poreikius, sukurs jiems pritaikytą rekomendavimo sistemą ir asmenines mokymosi aplinkas.

Susitikime su mokyklų atstovais VU studijų prorektorė doc. Nijolė Radavičienė priminė, kad vienas svarbiausių universiteto strateginių prioritetų – stiprių pedagogų rengimas.

Sutarčių įgyvendinimo koordinatorius, MII Informatikos metodologijos skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas doc. Jevgenijus Kurilovas, analizuodamas dabartinę švietimo situaciją, pabrėžė, kad, taikant tik tradicinius mokymo(si) metodus, nepanaudojamas visas besimokančiųjų potencialas.

„Didžiausia problema yra tai, kad mokiniai skiriasi, tačiau jiems taikomas vienodas mokymo(si) turinys, vienodi mokymo(si) metodai, formuluojamos tos pačios užduotys. Yra mokinių, kuriems tai tinka, bet daugumai – ne. Ir ne todėl, kad jie kvailesni – jie tiesiog skirtingi. Švietimo sistema privalo visiems suteikti vienodas galimybes, kad kiekvienas mokytųsi pagal jam tinkamą scenarijų“, – apie mokymosi proceso personalizavimo svarbą kalbėjo jis. Pasak doc. J. Kurilovo, naudojant išmaniąsias technologijas, mokiniams įmanoma pritaikyti individualius mokymosi metodus nedidinant mokytojų krūvio ir skaičiaus.

MII Informatikos metodologijos skyriuje patvirtinta nauja tyrimų tema 2015–2019 metams „Išmaniųjų technologijų taikymo mokymui, mokymuisi ir kultūrinei terpei tyrimai“. Ji apima edukacinių paslaugų tobulinimo, elektroninių mokymosi aplinkų personalizavimo, mobiliojo mokymo ir mokymosi palaikymo, semantinio saityno paslaugų diegimo, kompiuterių programų ir mobiliųjų programėlių pritaikymo kultūrinei terpei ir jų išbandymo mokyklose klausimus.

Tam, kad išsikelti tikslai būtų vykdomi sklandžiai ir kokybiškai, bus įkurta bendra švietimo ekspertų ir mokslininkų darbo grupė. „Prašysime jūsų pildyti mūsų parengtus klausimynus, dalyvauti apklausose, pateikti ataskaitas. Reaguodami į jūsų išsakytą kritiką, pastabas ir klausimus, savo tyrimus kreipsime viena ar kita linkme“, – mokyklų atstovams sakė doc. J. Kurilovas.

Bendradarbiavimo sutartis su VU pasirašė Klaipėdos Simono Dacho progimnazija, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija, Šiaulių Didždvario gimnazija, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla-daugiafunkcis centras, Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla, Klaipėdos Gedminų progimnazija, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija, Kauno „Varpelio“ pradinė mokykla, Vilniaus „Vyturio“ pradinė mokykla, Palangos pradinė mokykla, Vilniaus Gabijos gimnazija, Utenos Krašuonos progimnazija, Vilniaus „Ryto“ progimnazija, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija, Kėdainių Šviesioji gimnazija ir Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »