Vilniaus universitetas pateikė savo kandidatus-ekspertus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms

Publikuota: 2016 m. gruodžio 23 d. penktadienis

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba 2016 m. gruodžio 13 d. priėmė sprendimą atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pateiktoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms. Vilniaus universitetas (VU) pristatė dviejų ekspertų kandidatūras. Abu teikiami ekspertai yra žymūs savo sričių specialistai. Tai – prof. Waldemar Kuczynski ir prof. Valentinas Mikelėnas.

Prof. Waldemar Kuczynski yra Bialystoko universiteto (Lenkija) Medicinos fakulteto profesorius, turintis 14 metų žmogaus reprodukcijos ir pagalbinio apvaisinimo technologijų patirtį. Jis taip pat yra Lenkijos Respublikos Seimo, Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertas pagalbinio apvaisinimo klausimais. Lenkijoje jis konsultavo šalies Sveikatos apsaugos ministeriją dėl pagalbinio apvaisinimo paslaugų finansavimo, buvo nacionaliniu stebėtojų Europos pagalbinio apvaisinimo konsorciume. Nuo 2010 m. jis yra Lenkijos Respublikos mokslų akademijos Bioetikos komisijos narys, teikiantis ekspertinius vertinimus žmogaus reprodukcijos ir pagalbinio apvaisinimo klausimais.

Dr. Waldemar Kuczynski išleido 273 publikacijas tarptautiniuose ir nacionaliniuose moksliniuose žurnaluose, kuriuose nagrinėjama žmogaus reprodukcijos tematika.

Profesorius aktyviai dalyvauja medicinos mokslo specialistų asociacijų, tame tarpe Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos (ESHRE), Pasaulio ginekologinės endokrinologijos draugijos (ISGE, Europos akušerijos ir ginekologijos draugijos (ESGOI), Pasaulio pagalbinio apvaisinimo specialistų (IFFS), Pasaulio akušerijos ir ginekologijos specialistų (FIGO) ir Amerikos reprodukcinės medicinos draugijos (ASRM) veikloje.

Kitas ekspertas – lietuvis prof. Valentinas Mikelėnas yra vienas žymiausių Lietuvos teisės specialistų, VU Teisės fakulteto privatinės teisės katedros profesorius, habilituotas daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys.

Prof. V. Mikelėnas yra vienas geriausių civilinės teisės ir šeimos teisės specialistų šalyje, vadovavęs Civilinio kodekso sudarytojų grupei, vienas žymiausių teisės teoretikų ir mokslininkų Lietuvoje, arbitražo ginčų ekspertas ir didelis autoritetas teisininkų bendruomenėje, kitų teisininkų išrinktas iškiliausiu pastarojo dešimtmečio teisės mokslininku.

V. Mikelėnas devynerius metus buvo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas, o nuo 2006 m. pradėjo dirbti advokatu. Jo darbas ir profesionalumas buvo įvertintas ir aukščiausiais valstybės apdovanojimais – sausio 13-osios medaliu, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi bei Lietuvos mokslo premija.

Savarankiškai arba kaip bendraautoris, V. Mikelėnas paskelbė per 100 straipsnių, monografijų, parengė studijų bei parašė knygų, vadovėlių. Daugelio civilinės, civilinio proceso teisės mokslinių publikacijų lietuvių ir užsienio kalbomis autorius, Civilinio kodekso komentaro bendraautoris. Mokslinės veiklos sritis – civilinė teisė ir civilinio proceso teisė. Vadovavo LR CK rengimo darbo grupei, LR civilinio proceso kodekso rengimo darbo grupės narys.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »