Vilniaus universitetas rengs pirmąjį Lietuvoje alumnams skirtą festivalį

Publikuota: 2016 m. birželio 9 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitetas (VU) birželio 10–12 d. surengs pirmąjį Lietuvoje alumnų festivalį, kurio metu kvies visus absolventus prisiminti universiteto istoriją, susipažinti su jame vykdomais pokyčiais ir ryškiausiomis mokslo naujovėmis.

Festivalyje bus pristatytas neseniai įkurtas pirmasis Baltijos šalių regione universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas, VU bendruomenės nariai bus kviečiami aptarti šiuolaikinių aukštųjų mokyklų svarbą visuomenei, naujausius taikomuosius tyrimus, mokymo metodus ir bendradarbiavimo su alumnais bei verslo sektoriumi galimybes.

Pirmąją festivalio dieną – penktadienį – absolventai ir alumnų draugijų nariai nemokamai galės aplankyti VU centrinių rūmų architektūrinį ansamblį, Kauno humanitarinį fakultetą, naujai atidarytus Jungtinį gyvybės mokslų ir Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrus, dalyvauti žinių, vaizdo ir muzikos seanse „Nuo žemės žvaigždžių link“ planetariume.

Daugiausia renginių numatoma šeštadienį, birželio 11-ąją. VU Botanikos sode universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas, Tarybos pirmininkė Ingrida Šimonytė, mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, filosofas doc. Kristupas Sabolius kartu su studentais ir alumnais diskutuos apie XXI a. universitetų vietą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje, į sporto ir kultūros renginius kvies įsitraukti neakademiniai VU padaliniai, visuomenei bus pristatytas neseniai įkurtas neliečiamojo kapitalo fondas.

VU partnerystės prorektorės prof. Gretos Drūteikienės teigimu, šiuo festivaliu siekiama stiprinti ryšius su absolventais, skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, supažindinti bendruomenę su universitete vykstančiais pokyčiais.

„Vilniaus universitetas ugdo aktyvius ir atsakingus piliečius ir visuomenės lyderius, tačiau gana dažnai studentai baigę studijas pamažu praranda ryšį su universitetu. Siekdami stoti į vieną gretą su lyderiaujančiomis Europos aukštosiomis mokyklomis, perimame jų gerąją patirtį ir norime pakviesti mūsų alumnus domėtis čia vykstančiais pokyčiais, tiesiogiai įsitraukti į jų vykdymą, kartu teikti grąžą visuomenei įvairiausiomis formomis – tiek dalyvaujant bendrose diskusijose, tiek pritaikant mokslinių tyrimų rezultatus verslo ir viešajame sektoriuose“, – sakė prof. G. Drūteikienė.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »