Vilniaus universitetas rengs pirmąjį Lietuvoje alumnams skirtą festivalį

Publikuota: 2016 m. birželio 9 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitetas (VU) birželio 10–12 d. surengs pirmąjį Lietuvoje alumnų festivalį, kurio metu kvies visus absolventus prisiminti universiteto istoriją, susipažinti su jame vykdomais pokyčiais ir ryškiausiomis mokslo naujovėmis.

Festivalyje bus pristatytas neseniai įkurtas pirmasis Baltijos šalių regione universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas, VU bendruomenės nariai bus kviečiami aptarti šiuolaikinių aukštųjų mokyklų svarbą visuomenei, naujausius taikomuosius tyrimus, mokymo metodus ir bendradarbiavimo su alumnais bei verslo sektoriumi galimybes.

Pirmąją festivalio dieną – penktadienį – absolventai ir alumnų draugijų nariai nemokamai galės aplankyti VU centrinių rūmų architektūrinį ansamblį, Kauno humanitarinį fakultetą, naujai atidarytus Jungtinį gyvybės mokslų ir Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrus, dalyvauti žinių, vaizdo ir muzikos seanse „Nuo žemės žvaigždžių link“ planetariume.

Daugiausia renginių numatoma šeštadienį, birželio 11-ąją. VU Botanikos sode universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas, Tarybos pirmininkė Ingrida Šimonytė, mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, filosofas doc. Kristupas Sabolius kartu su studentais ir alumnais diskutuos apie XXI a. universitetų vietą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje, į sporto ir kultūros renginius kvies įsitraukti neakademiniai VU padaliniai, visuomenei bus pristatytas neseniai įkurtas neliečiamojo kapitalo fondas.

VU partnerystės prorektorės prof. Gretos Drūteikienės teigimu, šiuo festivaliu siekiama stiprinti ryšius su absolventais, skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, supažindinti bendruomenę su universitete vykstančiais pokyčiais.

„Vilniaus universitetas ugdo aktyvius ir atsakingus piliečius ir visuomenės lyderius, tačiau gana dažnai studentai baigę studijas pamažu praranda ryšį su universitetu. Siekdami stoti į vieną gretą su lyderiaujančiomis Europos aukštosiomis mokyklomis, perimame jų gerąją patirtį ir norime pakviesti mūsų alumnus domėtis čia vykstančiais pokyčiais, tiesiogiai įsitraukti į jų vykdymą, kartu teikti grąžą visuomenei įvairiausiomis formomis – tiek dalyvaujant bendrose diskusijose, tiek pritaikant mokslinių tyrimų rezultatus verslo ir viešajame sektoriuose“, – sakė prof. G. Drūteikienė.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »