Vilniaus universitetas šoktelėjo pasaulio universitetų reitinge

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 17 d. trečiadienis

Pasaulio universitetų reitinge „QS World University Rankings“ Vilniaus universitetas pakilo į 551–600 vietą. VU šoktelėjo per 50 reitingo pozicijų.

„Šiųmetį reitingą reikia vertinti gerai, nes pakilome. Kita vertus, visuomet norisi geresnių rezultatų. Džiugu, kad akademiniuose sluoksniuose mūsų universitetas tampa gerai žinomas ir matomas, bet norėtųsi, kad būtų dar geriau. Jau keletą metų mūsų citavimo indeksas gerėja, moksliniai darbai rimtėja, tačiau nuo artimiausių konkurentų – Estijos universitetų – atsiliekame“, – sakė l. e. p. VU rektorius prof. habil. dr. Jūras Banys.

Jam antrino ir mokslo reikalų prorektorius prof. habil. dr. Eugenijus Butkus: „Atmetus savicitavimą, citavimo indeksas padidėjo daugiau nei 20 proc. Tai rodo, kad mūsų mokslo darbai matomi pasaulyje. Užsienio mokslininkai pastebi ir aukštą Vilniaus universiteto absolventų lygį.“

Šiais metais, palyginti su pernai, pagerėjo akademikų (23,4 taško, pernai – 19,2) ir darbdavių (27,6 taško, pernai – 20,5) apklausų rezultatai, mokslo rodikliai (citavimo indeksas nuo 17,722 išaugo iki 22,995).

Reitinguojant universitetus pagal atskiras sritis, fizinių mokslų srityje VU, surinkęs 62,6 taško, pakilo į 352 vietą. Fizinių mokslų sritį reitinguojant pagal atskirus kriterijus, tokius kaip akademikų apklausa, citavimo indeksas bei h-indeksas, VU šiame pasauliniame reitinge užima net 201, o pagal studentų ir dėstytojų santykį – 257 poziciją.

„QS World University Rankings“ rezultatai sudaromi pagal akademinę reputaciją (40 proc.), reputaciją tarp darbdavių (10 proc.), santykį tarp studentų ir dėstytojų (20 proc.), citavimo indeksą (20 proc.), užsienio dėstytojų dalį (5 proc.), užsienio studentų skaičių (5 proc.).

Šiemet pasaulio universitetų reitingo pirmajame trejetuke atsidūrė Masačusetso technologijos institutas, Kembridžo universitetas ir Londono imperatoriškasis koledžas.

Kiti trys Lietuvos universitetai (KTU, VGTU ir VDU) dalijasi žemesne nei 701 vieta.

Šiemet „QS World University Rankings“ reitingas paskelbtas jau 10 kartą, o VU reitinguojamas nuo 2008 m.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »