Vilniaus universiteto atlikėjai surengs koncertus Baltarusijoje

Publikuota: 2015 m. lapkričio 13 d. penktadienis

Vilniaus universiteto (VU) chorai „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ bei VU kamerinis orkestras išvyko gastrolių į Baltarusiją. Kolektyvai kartu su Minsko valstybinio universiteto mišriu choru šioje šalyje surengs du koncertus: lapkričio 14 d., šeštadienį, 19.30 val. Švč. Mergelės Marijos katedroje Minske ir lapkričio 15 d., sekmadienį, 16 val. Myriaus pilyje. Muzikantai atliks šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise mass).

Šis keturių dalių dviem mišriems chorams ir styginių orkestrui skirtas kūrinys, anot dirigentės Rasos Gelgotienės, yra ypatingo, kosminio ir kone nežemiško skambesio. Vienas jauniausių ir žymiausių šiuolaikinių skandinavų kompozitorių, 1978 m. gimęs O. Gjeilo tradicinį lotynišką mišių tekstą interpretuoja gan originaliai. Įprastinėms dalims jis suteikia papildomus pavadinimus: Kyrie – Dangaus šviesuliai, Gloria – Saulėtekis, Credo – Miestas, Sanctus ir Agnus Dei – Tapatybė ir Žemė. Taip tarsi punktyru nubrėždamas savotiškos metafizinės kelionės maršrutą.

Kad suvienodintų atlikimo interpretaciją, lietuvių dirigentė su Minsko universiteto choru, kuriam vadovauja Aleksandras ir Olga Minenkovai, nuvyko padirbėti kiek anksčiau. Tai pirmasis lietuvių ir baltarusių atlikėjų bendradarbiavimo projektas. Pradiniai kontaktai užsimezgė ir bendradarbiavimo idėja gimė pernai pavasarį, kai choras „Gaudeamus“ Minske dalyvavo universitetų chorų konkurse, kuriame pelnė II vietą.

Šiemet 75-ąją sukaktį atšventęs choras „Gaudeamus“ yra vienas seniausių Lietuvos studentų kolektyvų. Jo vadovais dirbo daug įžymių Lietuvos chorvedžių, o nuo 1995 m. chorui vadovauja dabartinė kolektyvo meno vadovė ir vyriausioji dirigentė R. Gelgotienė. „Gaudeamus“ dalyvauja Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų chorų festivaliuose bei Lietuvos muzikų sąjungos, Vilniaus ir kitų šalies miestų, taip pat įvairiuose televizijos projektuose. Choras yra išleidęs tris kompaktines plokšteles ir įrašęs nemažai kūrinių Lietuvos radijo fondui.

Prieš daugiau kaip dešimtmetį susibūręs choras „Pro musica“ savo gretose vienija VU studentus, absolventus, dėstytojus, darbuotojus bei muzikos mėgėjus. Kolektyvo specializacija – didžiosios chorinio repertuaro partitūros ir originalios teminės programos. Choras dalyvauja tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose bei festivaliuose, daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje – aplankė daug Europos valstybių, taip pat dainavo Kubos, Brazilijos, Kazachstano, Meksikos ir JAV klausytojams.

1979 m. įsteigtas Vilniaus universiteto kamerinis orkestras išsiskiria plataus diapazono repertuaru – nuo nedidelės apimties kamerinių kūrinių iki stambios formos baroko bei klasikinės muzikos šedevrų. Per savo gyvavimo laiką jis surengė daugiau nei 700 koncertų. Kolektyvas nuolat kviečiamas dalyvauti universiteto iškilmėse, apdovanojimuose, jubiliejuose, minėjimuose, kasmet rengia kalėdinius koncertus, koncertuoja su VU chorais. Jam nuo įkūrimo vadovauja Paulius Bernardas Koncė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »