Vilniaus universiteto mokslininkai tobulins Ukrainos doktorantūros sistemą

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 8 d. pirmadienis

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Suomijos, Airijos, Prancūzijos ir Ukrainos bus atsakingi už Ukrainos doktorantų rengimo sistemos tobulinimą. Projektui, kuriuo siekiama struktūrizuoti ir gerinti doktorantūros studijas penkiose aukštojo mokslo srityse, skirta beveik 1 mln. eurų.  

„Erasmus KA“ projekto metu Ukrainos doktorantūros sistema bus tobulinama politikos mokslų, edukologijos, finansų, informatikos ir biochemijos srityse. Vėliau bus kuriami moksliniai doktorantų ir dėstytojų tinklai, rengiamos naujos studijų programos.

Projekto vadovės VU Matematikos ir informatikos instituto vyriausiosios mokslo darbuotojos, profesorės Valentinos Dagienės teigimu, imtis iniciatyvos paskatino sukaupta patirtis nagrinėjant doktorantūros sistemos modelius Šiaurės ir Vakarų šalyse. Jos manymu, įgyvendinus pokyčius Ukrainoje, gerąsias praktikas bus galima pritaikyti ir VU. 

„Daug metų vadovauju informatikos ir informatikos inžinerijos doktorantams, kelis kartus per metus dalyvauju disertacijų gynimuose užsienio šalyse. Esu analizavusi skirtingus doktorantūros studijų modelius Šiaurės ir Vakarų Europos valstybėse, JAV ir Australijoje. Dar 2010 m. įsteigiau tarptautinį informatikos inžinerijos doktorantų konsorciumą. Lietuvoje pasigendu diskusijų ir intensyvesnio kolektyvinio darbo su jaunais žmonėmis. Tikiu, kad padėdami kitiems dar labiau pagerinsime ir studijas Vilniaus universitete, atsiras naujų programų bei idėjų“, – sakė prof. V. Dagienė.

Projektų paraiškos buvo vertinamos atsižvelgiant į aktualiausius visuomenės poreikius. VU teiktoje paraiškoje numatytas Ukrainos mokslo inkubatorių formavimas, jaunųjų tyrėjų gebėjimų stiprinimas. Didžioji dalis projekto lėšų bus skiriama aukštųjų mokyklų fizinei infrastruktūrai plėtoti.

Trejų metų trukmės projektą planuojama pradėti spalio viduryje. Kartu su VU projekte dalyvaus 15 partnerių, tarp kurių – Tamperės universitetas (Suomija), Limeriko technologijų institutas (Airija), Lumiere Liono 2-asis universitetas (Prancūzija), taip pat Ukrainos Švietimo ir mokslo ministerija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »