Vilniaus universiteto mokslininkai tobulins Ukrainos doktorantūros sistemą

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 8 d. pirmadienis

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Suomijos, Airijos, Prancūzijos ir Ukrainos bus atsakingi už Ukrainos doktorantų rengimo sistemos tobulinimą. Projektui, kuriuo siekiama struktūrizuoti ir gerinti doktorantūros studijas penkiose aukštojo mokslo srityse, skirta beveik 1 mln. eurų.  

„Erasmus KA“ projekto metu Ukrainos doktorantūros sistema bus tobulinama politikos mokslų, edukologijos, finansų, informatikos ir biochemijos srityse. Vėliau bus kuriami moksliniai doktorantų ir dėstytojų tinklai, rengiamos naujos studijų programos.

Projekto vadovės VU Matematikos ir informatikos instituto vyriausiosios mokslo darbuotojos, profesorės Valentinos Dagienės teigimu, imtis iniciatyvos paskatino sukaupta patirtis nagrinėjant doktorantūros sistemos modelius Šiaurės ir Vakarų šalyse. Jos manymu, įgyvendinus pokyčius Ukrainoje, gerąsias praktikas bus galima pritaikyti ir VU. 

„Daug metų vadovauju informatikos ir informatikos inžinerijos doktorantams, kelis kartus per metus dalyvauju disertacijų gynimuose užsienio šalyse. Esu analizavusi skirtingus doktorantūros studijų modelius Šiaurės ir Vakarų Europos valstybėse, JAV ir Australijoje. Dar 2010 m. įsteigiau tarptautinį informatikos inžinerijos doktorantų konsorciumą. Lietuvoje pasigendu diskusijų ir intensyvesnio kolektyvinio darbo su jaunais žmonėmis. Tikiu, kad padėdami kitiems dar labiau pagerinsime ir studijas Vilniaus universitete, atsiras naujų programų bei idėjų“, – sakė prof. V. Dagienė.

Projektų paraiškos buvo vertinamos atsižvelgiant į aktualiausius visuomenės poreikius. VU teiktoje paraiškoje numatytas Ukrainos mokslo inkubatorių formavimas, jaunųjų tyrėjų gebėjimų stiprinimas. Didžioji dalis projekto lėšų bus skiriama aukštųjų mokyklų fizinei infrastruktūrai plėtoti.

Trejų metų trukmės projektą planuojama pradėti spalio viduryje. Kartu su VU projekte dalyvaus 15 partnerių, tarp kurių – Tamperės universitetas (Suomija), Limeriko technologijų institutas (Airija), Lumiere Liono 2-asis universitetas (Prancūzija), taip pat Ukrainos Švietimo ir mokslo ministerija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »