Vilniaus universitetui – pusė visų finansuojamų mokslinių projektų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 29 d. trečiadienis

Beveik pusė visų Lietuvos mokslo tarybos (LMT) patvirtintų finansuojamų projektų, skirtų mokslininkų veiklai stiprinti, bus įgyvendinta Vilniaus universitete (VU). Tai rodo LMT pirmininko įsakymu patvirtinti projektų, finansuojamų pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas" įgyvendinimo priemonę VP1-3.1-ŠMM-07-K „Parama mokslininkų ir kitų tyrėjų mokslinei veiklai (visuotinė dotacija)", sąrašai.

Per pirmąjį kvietimą VU atiteko 13 projektų iš 33 finansuojamųjų. Per antrąjį kvietimą priimtas sprendimas finansuoti 35 mokslininkų ir kitų tyrėjų mokslinės veiklos projektus, iš kurių net 15 bus įgyvendinami Vilniaus universitete (bendra visų 28 projektų vertė viršija 36 mln. litų).

„Tai, kad VU turi maždaug 50 proc. visų Lietuvos visuotinės dotacijos projektų, parodo mūsų mokslo lygį, kuris yra tikrai labai aukštas. Mokslinę projektų ekspertizę atliko ekspertai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Todėl objektyviai vertinant galima teigti, kad VU dirba aukšto lygio mokslininkai", – pasididžiavimo neslėpė VU mokslo reikalų prorektorius prof. habil. dr. Jūras Banys.

Pasak prorektoriaus, kitas labai džiugus dalykas, kurį rodo projektų pasiskirstymas, yra tas, kad VU nėra vieno stipriausio fakulteto – projektai bus įgyvendinami 12 kamieninių padalinių. „Universitete stiprūs visi mokslai: pradedant istorija, filologija, filosofija, baigiant matematika, fizika, chemija, biotechnologija", – džiaugėsi prof. J. Banys.

Daugiausia pirmojo ir antrojo kvietimo projektų vykdomi VU Biotechnologijos institute, Filologijos, Filosofijos, Fizikos, Chemijos fakultetuose, Taikomųjų mokslų ir Teorinės fizikos ir astronomijos institutuose. Po vieną projektą įgyvendins Istorijos, Matematikos ir informatikos, Medicinos fakultetai, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų bei Biochemijos institutai

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »