Vilniuje atidarytas Molekulinės biologijos mokslų kompetencijų centras

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 20 d. ketvirtadienis

„Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulyje kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui, Vilniuje vakar atidarė naują Molekulinės biologijos mokslų kompetencijų centrą. Į šį centrą kompanija investavo daugiau nei 41 mln. litų.

Naujasis centras tieks molekulinės, baltymų ir ląstelių biologijos produktus, padėsiančius tenkinti augantį gyvybės mokslų poreikį Rytų Europoje, ir atvers naujas galimybes pasaulinėse rinkose. 2010 m. įsigijusi kompaniją „Fermentas International“, „Thermo Fisher“ toliau investuoja Lietuvoje, siekdama pasinaudoti regione esančiu pasaulinio lygio švietimo įstaigų ir mokslinių tyrimų potencialu.

„Thermo Fisher“ Vilniaus padalinys turi pasaulinio lygio pajėgumus kurti ir gaminti produktus, naudojamus įvairiose gyvybės mokslų srityse. Pavyzdžiui, padalinyje yra kuriamos inovatyvios technologijos, skirtos polimerazės grandinine reakcija (PGR) paremtiems tyrimams, nukleorūgščių mėginių paruošimui, baltymų gryninimui ir antikūnais paremtiems (ELISA, enzyme-linked immunosorbent assay) diagnostikos tyrimams. Be to, Vilniaus padalinys suteikia galimybes kurti ir gaminti produktus kitoms rinkoms, kaip diagnostika ir taikomieji tyrimai, pavyzdžiui, maisto patikrai.

„Plėsdami mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir gamybos veiklą Vilniuje, didiname savo galimybes aptarnauti augantį biotechnologijų sektorių Rytų Europoje, ypač klientus, naudojančius pažangias molekulinės biologijos technologijas diagnostikai ir ligų gydymui“, - teigia „Thermo Fisher Scientific“ prezidentas Marc N. Casper. „Dabar turime tvirtą pagrindą, leisiantį plėsti mūsų galimybes aptarnauti sparčiai besivystančias gyvybės mokslų rinkas regione, pradedant PGR paremtų produktų kūrimu ir baigiant platesnės paskirties bioproduktų ir specializuotų diagnostikos produktų pasiūla“.

Molekulinės biologijos mokslų kompetencijos centre, kurio plotas yra 14500 kvadratinių metrų, jau dirba daugiau nei 400 tyrėjų ir laboratorijų darbuotojų, tačiau yra ir daugiau vietos plėstis. Lietuva garsėja ne tik savo patogia geografine padėtimi, bet ir išskirtiniu dėmesiu inovacijoms, aukštos kvalifikacijos specialistais gyvybės mokslų srityje ir palankia ekonomine aplinka. 

Investuodama į mokslininkų ir tyrėjų ruošimą Lietuvoje, „Thermo Fisher“ bendradarbiauja su Vilniaus universitetu. Kartu su šiuo universitetu yra sukurta mobilioji biologijos laboratorija, kuri vidurinių mokyklų moksleivius supažindina su molekulinės biologijos tyrimais ir DNR eksperimentais. „Thermo Fisher“ taip pat remia mokslą ir švietimą Lietuvoje vykdydama įvairias programas, pavyzdžiui, priimdama studentus praktikai ir skirdama jiems stipendijas, tokiu būdu teikdama studentams galimybę įgyti praktinės patirties ir gauti finansinę paramą. 

Apie „Thermo Fisher Scientific“

„Thermo Fisher Scientific“ (NYSE: TMO) yra didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Įmonės misija – padėti klientams kurti sveikesnį, švaresnį ir saugesnį pasaulį. Įmonėje dirba apie 39 tūkst. darbuotojų, metinės pajamos – 12 mlrd. JAV dolerių. „Thermo Fisher Scientific“ klientai – farmacijos ir biotechnologijos įmonės, ligoninių ir klinikų diagnostikos laboratorijos, universitetai, mokslo institutai ir valstybinės agentūros, aplinkos ir procesų kontrolės institucijos. Įmonės vertę kuria trys pagrindiniai prekių ženklai – „Thermo Scientific“, „Fisher Scientific“ ir „Unity™ Lab Services“. Jie garantuoja nuolatinę technologinę plėtrą ir geriausias produktų ir paslaugų įsigijimo sąlygas. „Thermo Fisher Scientific“ produktai ir paslaugos padeda klientams spręsti sudėtingus analitinius uždavinius, tobulinti diagnostiką ir didinti laboratorijų našumą. Daugiau informacijos – tinklalapyje www.thermofisher.com.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »