Vilniuje vyksta mokytojų metodinės dienos

Publikuota: 2013 m. spalio 28 d. pirmadienis

Šių metų spalio 28–30 d. vyksta metodinės dienos bendrojo ugdymo mokyklų pedagogams. Ugdymo plėtotės centro renginyje Europos švietimo bendruomenei aktualias temas pristatys švietimo ekspertai iš Lietuvos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos.

„Šios metodinės dienos nėra orientuotos į konkretaus dalyko turinį, tačiau jose nagrinėjama tematika svarbi mokinio pažangai. Šių metų Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai renginiuose mokytojų lyderystės ugdymas buvo įvardytas kaip vienas švietimo politikos prioritetų,“ – teigė Ugdymo plėtotės centro projekto „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“ veiklos vadovė Salomėja Bitlieriūtė.   

Spalio 28 d. Vilniaus viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14) vyks metodinė diena „Mokytojo lyderystė siekiant kiekvieno mokinio pažangos“. Atliktus tyrimus, pranešimus ir praktinius aspektus lyderystės tematika pristatys švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjas Ričardas Ališauskas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoja Jolita Butkienė ir Mokyklų tobulinimo centro vadovė Eglė Pranckūnienė.

Spalio 29 d. Vilniaus viešbutyje „Šarūnas“ (Raitininkų g. 4) metodinę dieną „Tarpkultūrinio dialogo klasėje“ pradės Vilniaus ir ISM universitetų dėstytojas Mindaugas Kubilius, o ekspertai Jackie Zammit ir Rob Unwin pedagogams interaktyviai pristatys tarpkultūrinį dialogą kaip metodą siekiant ugdymo pažangos, kai vienoje klasėje mokosi skirtingų pažiūrų, kultūrų, socialinės padėties mokiniai.

Spalio 30 d. Vilniaus viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14) vyks metodinė diena „Mokymasis iš aktualijų įvairių dalykų pamokose“. Joje pedagogai mokysis naudoti, atrinkti ir vertinti viešuosius tekstus. Žiniasklaidos ir pilietiškumo ugdymo galimybes mokykloje pristatys Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos prie Seimo inspektoriaus patarėjas Deividas Velkas. Užsienio patirtimi dalysis Prancūzijos švietimo ministerijos Ugdymo ir žiniasklaidos instituto akademinių reikalų koordinatorius Marc Vallete.

Metodinės dienos organizuojamos vykdant Ugdymo plėtotės centro projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išleistos mokymo priemonės lietuvių kalbai mokyti pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius

Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras išleido naujas mokymo priemones „Kelionė į Lietuvą“ ir „Laiškai iš Lietuvos“, kurios skirtos užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams. Pirmą kartą parengtos skaitymo knygos pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »