Vilniuje vyksta mokytojų metodinės dienos

Publikuota: 2013 m. spalio 28 d. pirmadienis

Šių metų spalio 28–30 d. vyksta metodinės dienos bendrojo ugdymo mokyklų pedagogams. Ugdymo plėtotės centro renginyje Europos švietimo bendruomenei aktualias temas pristatys švietimo ekspertai iš Lietuvos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos.

„Šios metodinės dienos nėra orientuotos į konkretaus dalyko turinį, tačiau jose nagrinėjama tematika svarbi mokinio pažangai. Šių metų Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai renginiuose mokytojų lyderystės ugdymas buvo įvardytas kaip vienas švietimo politikos prioritetų,“ – teigė Ugdymo plėtotės centro projekto „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“ veiklos vadovė Salomėja Bitlieriūtė.   

Spalio 28 d. Vilniaus viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14) vyks metodinė diena „Mokytojo lyderystė siekiant kiekvieno mokinio pažangos“. Atliktus tyrimus, pranešimus ir praktinius aspektus lyderystės tematika pristatys švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjas Ričardas Ališauskas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoja Jolita Butkienė ir Mokyklų tobulinimo centro vadovė Eglė Pranckūnienė.

Spalio 29 d. Vilniaus viešbutyje „Šarūnas“ (Raitininkų g. 4) metodinę dieną „Tarpkultūrinio dialogo klasėje“ pradės Vilniaus ir ISM universitetų dėstytojas Mindaugas Kubilius, o ekspertai Jackie Zammit ir Rob Unwin pedagogams interaktyviai pristatys tarpkultūrinį dialogą kaip metodą siekiant ugdymo pažangos, kai vienoje klasėje mokosi skirtingų pažiūrų, kultūrų, socialinės padėties mokiniai.

Spalio 30 d. Vilniaus viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14) vyks metodinė diena „Mokymasis iš aktualijų įvairių dalykų pamokose“. Joje pedagogai mokysis naudoti, atrinkti ir vertinti viešuosius tekstus. Žiniasklaidos ir pilietiškumo ugdymo galimybes mokykloje pristatys Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos prie Seimo inspektoriaus patarėjas Deividas Velkas. Užsienio patirtimi dalysis Prancūzijos švietimo ministerijos Ugdymo ir žiniasklaidos instituto akademinių reikalų koordinatorius Marc Vallete.

Metodinės dienos organizuojamos vykdant Ugdymo plėtotės centro projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išleistos mokymo priemonės lietuvių kalbai mokyti pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius

Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras išleido naujas mokymo priemones „Kelionė į Lietuvą“ ir „Laiškai iš Lietuvos“, kurios skirtos užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams. Pirmą kartą parengtos skaitymo knygos pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »