„Webometrics“ lyderiai – VU ir VGTU

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 4 d. ketvirtadienis

Paskelbti naujausi pasaulio aukštųjų mokyklų reitingai „Webometrics“ parodė, jog jau kelintus metus iš eilės pirmąsias dvi lyderių pozicijas užima tie patys universitetai. Tai – pirmoje vietoje esantis Vilniaus universitetas (VU) bei antroje besirikiuojantis Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU). Trečioje šįkart atsidūrė Kauno technologijos universitetas (KTU), o ketvirtoji pozicija atiteko Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Reitingai sudaromi atsižvelgiant į universitetų svetainių atvirumą, matomumą ir įtaką.

Vidurio ir Rytų Europos universitetų kategorijoje į pirmąjį šimtuką pateko tie patys du Lietuvos universitetai: 29 vietoje yra VU, 62 – VGTU. Toliau šioje eilėje rikiuojasi 124 pozicijoje esantis KTU, 132 – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU).

VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas teigimu, geri reitingų rezultatai atspindi siekį būti matomiems pasaulyje: „Mokslininkų darbai, inovacijos turi būti prieinamos kuo didesnei auditorijai – tuo privalo rūpintis visos aukštosios mokyklos. Tai, kad du pirmąsias vietas reitinge užimantys universitetai jose išlieka jau ketvirtąjį kartą iš eilės, byloja apie nuolatinį darbą bei stabilumą.“

Reitinge įvertinta 12 tūkst. aukštųjų mokyklų iš viso pasaulio. Pasaulinėje kategorijoje universitetų lyderių trejetukas kurį laiką išlieka nepakitęs, aukščiausiose pozicijose yra įsitvirtinę 3 Jungtinių Amerikos Valstijų universitetai: pirmoje – Harvardo universitetas, antroje – Masačiusetso technologijų institutas, trečioje – Stanfordo universitetas. Tarp visų reitinguojamų universitetų VU užima 807, VGTU – 1 277, KTU – 2001, VDU – 2096.

„Webometrics“ reitingai sudaromi kas pusę metų atsižvelgiant į universitetų veiklos ir matomumo rodiklius. Šie rodikliai nustatomi įvertinus trečiųjų šalių nuorodas į universitetų svetaines, interneto svetainių matomumą paieškos sistemose, universiteto mokslininkų darbų, publikuotų atviros prieigos mokslinėse duomenų bazėse bei įtakinguose moksliniuose žurnaluose, skaičių ir kaip dažnai šie darbai buvo cituojami.

Reitingą sudaro Ispanijos Nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos (Spanish National Research Council) įkurta Kibermetrikos laboratorija (Cybermetrics Lab). „Webometrics“ reitingų tikslas – paskatinti institucijas ir mokslininkus internete pateikti informaciją apie savo veiklą ir skatinti atvirosios prieigos iniciatyvas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »