„DUOday 2022“ įmonių grupėje „Penki kontinentai“

Publikuota: 2022 m. birželio 3 d. penktadienis

Kiekvienam iš mūsų darbas – kasdienė įprasta veikla. Tačiau yra žmonių, kurie nori dirbti, bet neturi tam sąlygų. Tai žmonės su negalia, trokštantys būti tarp žmonių, norintys jaustis reikšmingais ir vertinamais. 

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė jau antrus metus dalyvavo socialinės įdarbinimo agentūros SOPA iniciatyvoje „DUOday“. Iniciatyvos tikslas – sudaryti sąlygas negalią turintiems žmonėms integruotis į visuomenę, išbandyti įvairius darbus. Vieną darbo dieną žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas praleidžia kartu, sudarydami duetą (DUO). Taip sudaroma galimybė ribotų galimybių žmogui susipažinti su įmonių veikla, išbandyti įprastas darbuotojų užduotis.

Šiemet iniciatyva vyko birželio 2 d. Prie jos prisijungė daugiau nei 80 Lietuvos įmonių ir organizacijų, kurios žmonėms su negalia pasiūlė išbandyti beveik 150 skirtingų darbo vietų.

Į „Penkių kontinentų“ įmonių grupę tądien atvyko sutrikusio intelekto žmonių dienos centro „Šviesa“ auklėtinis Dainius, lydimas centro socialinės darbuotojos Reginos Žukauskytė-Budenienės.

Buvo smagu aprodyti Dainiui „Penkių kontinentų“ įmonių  grupės darbo pastatą  ir stebėti jo nuoširdų susidomėjimą plačia įmonių grupės veikla, jos diegiamais ir prižiūrimais bankomatais, mokėjimo kortelių skaitytuvais (beje, svečiai gavo dovanų ir SUNMI mokėjimo terminalu atspausdintą kvitą su savo nuotrauka!).

Lankytojai susipažino ir su laisvalaikio bei sporto erdvėmis, kuriose „Penkių kontinentų“ darbuotojai leidžia laiką pertraukėlių nuo darbo metu. 

Susipažinęs su įmonių grupės veikla, Dainius pusdieniui tapo jos darbuotoju – kartu su „Penki kontinentai“ Ūkio skyriaus darbuotoju Tomu Kapcevičiumi kartu atliko krūmų genėjimo ir augalų formavimo darbus, mokėsi prižiūrėti kambarinius augalus.

Anot Tomo, vaikinas buvo iniciatyvus, nebijojo klausti, ko nesupranta, domėjosi augalų priežiūros įrankiais ir priemonėmis. 

Po darbo dienos Dainius ir jį lydėjusi Regina pasivaišino „Penkių kontinentų“ kavinės pietumis ir kartu su įmonių grupės darbuotojais aptarė įspūdžius. Dainius sakė, kad įspūdžių tikrai daug ir bus apie ką papasakoti draugams iš dienos centro „Šviesa“. 

Anot Reginos Žukauskytė-Budenienės, bendrauti su dienos centro „Šviesa“ auklėtiniais yra malonu dėl to, kad šie žmonės nemoka meluoti ar pataikauti. Jie viską sako nuoširdžiai ir atvirai. O „Penkių kontinentų“ darbuotojams Dainius nuoširdžiai padėkojo už įspūdžius ir galimybę bent pusdienį pasijusti įmonių grupės nariu. 

„Penkių kontinentų“ įmonių grupėje nuo 2022 m. kovo mėnesio įgyvendinamas dar vienas neįgaliųjų integracijos projektas – grupės kavinėje kiekvieną ketvirtadienį dirba du Verkių specialiosios mokyklos-daugiafunkcinio centro auklėtiniai. Nuolat bendradarbiaujama ir su Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrija „Viltis“.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

Christy Walton IP: 159.89.227.182
2022-07-12 17:07 (!)
Ieškote paskolos konsoliduoti skolą, paskolos be užstato, paskolos verslui, hipotekos paskolos, paskolos automobiliui, paskolos studentams, asmeninės paskolos, rizikos kapitalas ir kt! Esu privatus skolintojas, suteikiu paskolas įmonėms ir asmenims su mažomis ir pagrįstomis 2% palūkanų normomis. El. paštu: christywalton355@gmail.com

susiję straipsniai

BS/2 remiama Karina iškovojo Lietuvai 1-ąją vietą Pasaulio rungtynių šokių čempionate!

Penkiolikmetė Karina Gasanova kartu su dvylikamete Arina Šiukštaite iškovojo pirmąją vietą jaunių duetų varžybose Japonijoje. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „Rietumu banka“ drauge skatins el. mokėjimų plėtrą Baltijos šalyse bei Europos Sąjungoje

Planuojama, kad „ASHBURN International“ teiks „Rietumu banka“ platų atsiskaitymo įrenginių asortimentą ir jų veiklos užtikrinimo paslaugas. skaityti »

PENKI rėmė Agnės Kuzmickaitės kolekcijos transliaciją

Lapkričio 23 d. garsi Lietuvos dizainerė Agnė Kuzmickaitė pristatė savo kolekciją. skaityti »

PENKI kelionę laimėjo lojali klientė Valentina

Savo 25-ojo gimtadienio proga UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) vienam iš savo PENKI interneto klientų padovanojo kelionę! skaityti »

PENKI gavo Šeimos kortelės partnerio apdovanojimą

Per metus bendrovė suteikė nuolaidas PENKI šviesolaidiniam internetui daugiau kaip 100-ui Šeimos kortelę turinčių šeimų Vilniaus mieste ir nuolaidas išmaniajai televizijai beveik 50 šeimų visoje Lietuvoje. skaityti »

PENKI paslaugas teikiančios įmonės atsakingumą patvirtina sertifikatas ISO 14001

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ įsidiegė sertifikatą ISO 14001. skaityti »

BS/2 10-ą kartą rėmė teniso turnyrą „BFI Cup 2023“

„Penkių kontinentų“ grupė turnyre turėjo ir savo komandą. skaityti »

BS/2 gavo du „Diebold Nixdorf“ apdovanojimus už puikius rezultatus

BS/2 dalyvavo kasmetiniame „Diebold Nixdorf“ bankininkystės partnerių suvažiavime. skaityti »

BS/2 padėjo išsipildyti ukrainietės svajonei

Tarp Europos rungtynių šokių čempionių – penkiolikmetė mergina iš Ukrainos. skaityti »

Lenkijos rinkai „ASHBURN International“ siūlo iškart du produktus

XI-ajame skaitmeninės eros be grynųjų pinigų kongrese Varšuvoje „ASHBURN International“ pristatė atsiskaitymo technologijų ir mokėjimo terminalų valdymo sprendimus. skaityti »