Dviem Vilniaus bendrovėms naudojimasis nelicencijuota programine įranga atsiėjo 72 tūkst. litų

Publikuota: 2012 m. vasario 19 d. sekmadienis

Su neteisėta programine įranga dirbusios bendrovės „Tadetas“ ir „Formos“ teismo sprendimu autorių teisių turėtojams turės sumokėti kompensaciją. Pirmoji bendrovė autorių teisių turėtojams „Autodesk“ ir „Microsoft“ turės sumokėti 35 tūkst. litų dydžio kompensaciją, o antroji – įpareigota sumokėti 37 tūkst. litų dydžio kompensaciją keturiems programinės įrangos gamintojams.

Nelicencijuota programinė įranga bendrovės „Tadetas“ kompiuteriuose aptikta FNTT tyrimo metu, o įmonės „Formos“ kompiuteriuose – po Vilniaus policijos pareigūnų atlikto patikrinimo.

Nelicencijuotą programinę įrangą bendrovėje „Tadetas“ Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba aptiko vykdydama tyrimą dėl galimai apgaulingos apskaitos tvarkymo. Patikrinimui paėmus įmonės kompiuterius, bendrovės atstovai negalėjo pateikti licencijų juose veikiančiai programinei įrangai. Kaip paaiškėjo, bendrovė savo veikloje naudojo kompiuterių programų „Autocad“, „Windows“ bei „Microsoft Office“ ir „Norton AntiVirus“ versijas be licencijų.

Apie tai, kad bendrovė „Formos“ taip pat naudoja programinę įrangą neturėdami licencijų, BSA atstovams, buvo pranešta bsa.lt tinklalapio lankytojų. Vilniaus policijos pareigūnams patikrinus įmonės kompiuterius paaiškėjo, kad bendrovė dirbo su neteisėta „Windows“ operacine sistema, „Microsoft Office“, „Autocad“, „Architectural Desktop“, „Adobe Photoshop CS“ bei „Symantec Endpoint Protection“ kompiuterių programų kopijomis.

„Palyginus su kitais BSA narių autorių teisių pažeidimais ir jų mastu, „Tadetas“ ir „Formos“ padaryta žala yra vidutinė, pranešimų apie tokius pažeidimus per metus užfiksuojama keliasdešimt. Nesunku paskaičiuoti, kad autorių teisių turėtojams neteisėtų kompiuterių programų naudojimas versle kasmet padaro šimtus tūkstančių litų žalos“, – sakė BSA atstovaujančios advokatų profesinės bendrijos „Pranckevičius ir partneriai“ advokatas Andrius Pranckevičius. 

Įmonės, dirbančios su nelicencijuotomis kompiuterių programomis, daro žalą ne tik jų kūrėjams, bet gali nukentėti ir pačios. „Microsoft“ užsakymu atliktų tyrimų duomenimis, ketvirtadalis neteisėtos programinės įrangos turi šnipinėjimo ar kitų žalingų programėlių. Šie elektroniniai kenkėjai gali trečiosioms šalims perduoti bendrovių buhalterijos duomenis, verslo paslaptis ir kitą konfidencialią informaciją.

Ypač didelė rizika kyla tuomet, kai bendrovės savo kompiuterių apsaugai naudoja nelicencijuotas antivirusines programas. Tiek „Tadetas“, tiek „Formos“ informacijai savo kompiuteriuose apsaugoti naudojo nelicencijuotas antivirusines programas.

„Licencijuotoje programinėje įrangoje, ypač skirtoje verslo organizacijoms, itin didelis dėmesys skiriamas duomenų saugumui. Programos yra reguliariai atnaujinamos, tikrinamos nuo kenkėjų, todėl konfidenciali informacija visada yra apsaugota. Be to, legali programinė įranga turi stabilumo garantiją ir net sutrikus jų veikimui visuomet galima gauti profesionalios pagalbos iš klientų aptarnavimo linijų“, – sakė „Microsoft“ generalinis direktorius Baltijos šalims Mindaugas Glodas.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

Mobilioji euro programėlė jau sulaukė daugiau nei 10 tūkstančių atsisiuntimų

Gyventojai valiutos keitimo vietų ieško bei kainas perskaičiuoja pasitelkę ir mobiliąsias programėles. skaityti »

„Microsoft“ išleido „Android“ sistemai skirtas programas „World“, „Exel“ ir „Power Point“

Kompanija „Microsoft“ internetinėje parduotuvėje „Google Play“ pateikė pirmines populiarių biuro programų „Word“, „Excel“ ir „Power Point“ sistemai „Android“ versijas skaityti »

Tobulinant „Windows 10“, į pagalbą pasitelkiami naudotojai

„Windows 10“ – pirmoji operacinė sistema pasaulyje, kurioje veikia kompanijos „Microsoft“ sukurtas atgalinio ryšio su naudotojais mechanizmas. skaityti »

Nuo sausio 1 d. bankroto administratorius įmonėms atrenka kompiuterinė programa

Nuo 2015 m. sausio 1 dienos bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių administratoriai atrenkami naudojantis kompiuterine programa. Programa užtikrins skaidrumą ir nešališkumą skiriant administratorių įmonei ir palengvins teismų darbą. skaityti »

„Microsoft“ kuria naują naršyklę

Korporacija „Microsoft“ kuria naują naršyklę. Darbinis jos pavadinimas „Spartan“. skaityti »

Keliaukime po Vilnių „išmaniai“

Nuo šiol Lietuvos gyventojai ir užsienio svečiai Vilniaus, Trakų bei Kernavės turistines traukos vietoves galės pažinti naudodamiesi mobiliąja programa išmaniesiems telefonams. skaityti »

Euras – jau ir mobiliosiose programėlėse

Geriau susipažinti su euru ir praktiniais jo įvedimo aspektais leis mobiliosios programėlės, pelniusios prizus Finansų ministerijos skelbtame konkurse „Mobilusis euro gidas“. skaityti »

Lietuvių sukurtas žaidimas – rekomenduojamų „Windows 8“ programų sąraše

Spalio mėnesio pabaigoje lietuvių studijos „Nordcurrent“ išleistas žaidimas „Happy Chef 2“ pateko į JAV vartotojams skirtos „Windows“ parduotuvės rekomenduojamų žaidimų sąrašą. skaityti »

10 naudingiausių mobiliųjų programėlių mokiniams ir mokytojams

Išmanieji telefonai, kompiuteriai ar planšetės tapo neatsiejamais šiandieninių vaikų gyvenimo palydovais. Technologijų pasaulio čiabuviais vadinamą jaunąją kartą vis sunkiau sudominti tradicinėmis mokymo priemonėmis – spalvoti ekranai mokinius masina labiau nei kreida ir lenta. skaityti »

Kūrybinių dirbtuvių „App Camp“ dalyviai pirmąkart kurs kultūros paveldo programėles

Skatindami programėlių kūrėjus papildyti kultūros rinką inovatyviais produktais, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto (VU KF) mokslininkai skelbia kultūros sekciją didžiausiose Baltijos ir Šiaurės Europos mobiliųjų programėlių dirbtuvėse „App Camp 2014“. skaityti »