Išrinkti m. turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2016“ nugalėtojai

Publikuota: 2016 m. gegužės 27 d. penktadienis

Paskelbti nacionalinio mobilaus turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2016“ laureatai – šeši nugalėtojai šešiose konkurso kategorijose. Jie atstovaus Lietuvai Jungtinių Tautų globojamame pasauliniame geriausių m. sprendimų konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2016“ (angl. „World Summit Award Mobile 2016 – WSA-Mobile 2016“).

„Šiemet jau 11-ąjį kartą organizuotame „Naujojo knygnešio“ konkurse turėjome galimybę susipažinti su labai įvairiais lietuviškais m. turinio sprendimais: nuo interaktyvių knygų iki socialinių informacijos dalijimosi platformų, nuo lavinančių žaidimų iki pažangių verslo valdymo sprendimų. Džiugu, kad šiemet net trijų nugalėtojų sprendimai susiję su vaikais: jų  inovatyviu mokymu, sveikos gyvensenos skatinimu, nuolatinio ryšio su jais palaikymu. Nieko keisto – juk  mūsų jaunajai kartais mobilios technologijos – natūrali ir neatsiejama kasdienybės dalis. Daugumoje kategorijų konkuravo stiprūs projektai, tad išrinkti nugalėtojus nebuvo lengva, bet tikiu, kad šių metų laureatai – būtent tie sprendimai, kurie gali sėkmingai rungtis pasauliniame „WSA-Mobile“ konkurse“, – sakė Pasaulio viršūnių apdovanojimų nacionalinė ekspertė ir Didžiosios žiuri narė Ieva Žilionienė.  

Nugalėtojus rinko nacionalinės ekspertės vadovaujama konkurso komisija: dienraščio „Verslo žinios“ Technologijų rubrikos redaktorius Gintautas Degutis,  portalo „Lrytas.lt“ IT ir mokslo rubrikos redaktorius Gediminas Gasiulis, portalo „Lrt.lt“ vadovas Mindaugas Raguotis. Konkurso komisijai atrenkant finalininkus taip pat talkino Lietuvos skaitmeninė kuratorė Renata Danelienė ir UAB Gaumina įkūrėjas Darius Bagdžiūnas.

Tarp konkurso nugalėtojų – Ilya Zudin ir Pavel Panov, sprendimas „PLAG“ (kategorija m. įtraukimas ir įgalinimas), leidykla „Alma Littera“, sprendimas „Kakės Makės nuotykiai“ (kategorija m. sveikata ir gyvenimo būdas), MB „Mėgintuvėlis“, sprendimas „Trybie journey“ (kategorija m. mokymasis ir švietimas“) ir kt.

„Kadangi konkursas „Naujasis knygnešys“ – nacionalinė atranka į Pasaulio viršūnių apdovanojimus, visų pirma ieškome sprendimų, kurie būtų naudingi ir įdomūs ne tik Lietuvos, bet ir kitų pasaulio valstybių vartotojams. Tačiau kiekvienais metais  išrenkame ir apdovanojame vieną sprendimą, kuris, nors ir nėra siunčiamas į „Pasaulio viršūnių apdovanojimus“, tačiau yra itin svarbus būtent Lietuvai ir jos gyventojams. Šiemet ši specialioji nominacija atiteko VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ išmaniajai programėlei „Mano kraujas“, kuri skatina neatlygintiną kraujo donorystę, maksimaliai supaprastina donorystės procesą ir parodo jo skaidrumą“, ‒ teigia Ieva Žilionienė.

Tęsdamas daugiametę tradiciją, renginio metu IVPK direktorius Ramūnas Čepaitis įteikė apdovanojimą „Naujajam knygnešiui“ – žmogui, kuris savo veikla ir konkrečiais darbais prisideda prie informacinės visuomenės procesų sklaidos Lietuvoje. Šiemet šis prestižinis įvertinimas atiteko prof. dr. Jolantai Zabarskaitei.

Tikimasi, kad Lietuvos atstovams šių metų „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ konkurse pavyks pakartoti praėjusių  metų Lietuvos sėkmę ir tapti nugalėtojais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Vilniaus knygų festivalis: „Naujuoju knygnešiu“ paskelbtas Marius Burokas

Per antrojo Vilniaus knygų festivalio atidarymą buvo paskelbtas pirmus metus teikiamos „Naujojo knygnešio“ premijos laureatas. Juo tapo poetas, vertėjas ir literatūros apžvalgininkas Marius Burokas. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

„Microsoft“ pristato „Windows 10 Fall Creators Update“ atnaujinimą

„Windows 10 Fall Creators Update“ siūlo naujas galimybes vartotojams, didesnį saugumą, inovatyvius kūrybiškumo ir produktyvumo įrankius. skaityti »

5 programėlės, kurios turi būti kiekvieno keliaujančiojo telefone

Artėjant vasaros atostogų sezonui, pateikiame penkias išmaniąsias programėles, kurios palengvins atostogų planavimą bei padės išvengti nemalonumų kelionės metu. skaityti »

„Microsoft“ ruošiasi pristatyti „Windows 10 Cloud“

„Microsoft“ paskelbė šių metų gegužės 2 d. planuojanti pristatyti naują savo programinę įrangą. skaityti »

Žaidimų entuziastams: kas naujo virtualioje realybėje?

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau naujų žaidimų ir jų platformų, specialiai pritaikytų virtualiai realybei. skaityti »

„Messenger“ papildytas dirbtinio intelekto funkcijomis

Jei bendraudamas per „Messenger“ draugas užsimins apie skolą, programa pasiūlys tuoj pat atsiskaityti. skaityti »

5 programėlės, kurios pakeis požiūrį į išmaniuosius laikrodžius

Išmanieji laikrodžiai pretenduoja tapti itin patraukliais pagalbininkais, praverčiančiais daugelyje gyvenimo sričių. skaityti »

„Windows 10 Creators“ atnaujinimas – jau balandžio 11 dieną

„Microsoft“ skelbia, kad naujausias „Windows 10 Creators“ atnaujinimas visame pasaulyje taps prieinamas balandžio 11 d. skaityti »

Pristatoma mobilioji programėlė „VilniusGO“

2016 m. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka „išlydi į gyvenimą“ savo naują kūrinį – mobiliąją programėlę „VilniusGO“. skaityti »

Lietuvos studentai galės nemokamai naudotis „Microsoft“ programine įranga

Jau netrukus didžioji dalis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų galės visiškai nemokamai naudotis „Windows 10 Education“, „Office“ ir „Office 365“ programomis. skaityti »

„Microsoft“ pristatė į debesį iškeltą ir programėlėmis grįstą „Dynamics 365“

„Microsoft“ viešai pristatė naują platformą „Dynamics 365“, kuri į vieną visumą debesyje sujungia klientų ir verslo valdymo sistemas. skaityti »